DieRoten.pl

Dokładnie dziś mistrzowie Niemiec kończą swoje zimowe przygotowania w Doha, gdzie podopieczni Niko Kovaca przygotowują się do nadchodzących wyzwań w rundzie wiosennej.

reklama

Zaraz po swoim powrocie, a dokładniej 13 stycznia monachijczyków czeka towarzyski turniej w Duesseldorfie,czyli zapowiadany od wielu miesięcy Telekom Cup. Z pewnością przyjdzie nam tam oglądać w akcji nowy nabytek bawarskiego klubu, czyli Alphonso Daviesa.

Nieco ponad tydzień później "Bawarczyków" czeka pierwszy bój o punkty w rundzie wiosennej Bundesligi. W meczu inaugurującym rozgrywki pierwszej Bundesligi, zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec zagrają na wyjeździe z ekipą TSG Hoffenheim (w pierwszym meczu zwycięstwo FCB 3:1).

Mimo wszystko kadra "Gwiazdy Południa" na ten pojedynek może być nieco uszczuplona, albowiem kontuzji uda do końca nie wyleczył jeszcze Arjen Robben, który co prawda trenuje indywidualnie, ale nie jest jeszcze gotowy na grę w oficjalnym spotkaniu.

Holenderski skrzydłowy zgodnie ze swoim programem rehabilitacyjnym trenuje w Doha intensywnie, ale o powrocie do treningów z drużyną nie ma jeszcze mowy. Co więcej sam 34-latek potwierdził w ostatnim wywiadzie dla niemieckiego "Sky", że nie będzie mógł zagrać z "Wieśniakami".

– Dzisiejszy trening był dobry, ale cały tydzień nie był taki, jaki sobie wyobrażałem. To nie wystarczy na występ z TSG. Każdego dnia muszę bacznie obserwować co się dzieje – podsumował Robben.

Warto także wspomnieć, że nie dalej jak wczoraj Franck Ribery oznajmił w rozmowie, że nie spodziewa się swojego powrotu i pełnej gotowości meczowej na Hoffenheim. Ma to oczywiście związek z kontuzją uda, jakiej francuski weteran nabawił się na środowej sesji treningowej.

Tym samym Niko Kovac będzie miał do swojej dyspozycji trzech zdrowych skrzydłowych, wśród nich znajduje się nowy nabytek – Davies. Jeśli wszystko będzie jednak dobrze, to w starciu z TSG należy spodziewać się od samego początku duetu Kingsley Coman oraz Serge Gnabry.

źródło: Skt

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama10.01.2019 21:59
Nie chcę by ktoś zrozumiał mnie teraz źle, ale trochę cieszę się że obydwaj weterani nie są zdolni do gry.
10.01.2019 20:19
tym prędzej szansa na debiut Daviesa. na dziadków już specjalnie bym nie liczył. szkoda, że w taki sposób kończy się ich kariera w FCBM.
10.01.2019 17:40
Mam nadzieję że Davies zadebiutuje
10.01.2019 14:18
Coman, Gnabry, Muller, James i Davies. W chwili obecnej nie jest to duży problem, a niestety Robbery to już nie tacy piłkarze jak 5-6 lat temu.
10.01.2019 11:31
No i dobrze, Coman, Gnabry są zdrowi, w razie czego na skrzydle może zagrać James lub Mueller.
10.01.2019 11:06
Raczej żadne zmartwienie, bo trzeba się powoli przyzwyczajać, że od nowego sezonu obu graczy nie będzie w Bayernie...FCBM!

reklama