DieRoten.pl
Reklama

Drużyna Lutego WhoScored – Musiala wyróżniony

fot. Shutterstock.com\Saolab Press
Reklama

Sezon 2023/24 w niemieckiej 1. Bundeslidze rozkręcił się już na dobre – póki co rozegrano łącznie dwadzieścia trzy kolejki ligowe.

Po rozegraniu 23 spotkań, liderem niemieckiej ekstraklasy pozostaje Bayer 04 Leverkusen, który może pochwalić się niesamowitymi liczbami w tym sezonie ligowym i nie tylko. Jeśli mowa o Bundeslidze, to ekipa „Aptekarzy” uzbierała póki co 61 punktów.

Drugie miejsce zajmuje z kolei Bayern Monachium, który to zgromadził 53 oczka. Podium zamyka zaś robiący furorę VfB Stuttgart (47). Co do strefy spadkowej, to znajdują się tam kolejno 1. FC Koeln (17), 1. FSV Mainz 05 (15) oraz SV Darmstadt (13).

Miesiąc luty powoli dobiega końca – w związku z tym serwis „WhoScored” zdecydował się na opublikowanie Drużyny Miesiąca w BL. Jeśli mowa o zespole rekordowego mistrza Niemiec, to tym razem wyróżniono jednego gracza, a mianowicie Jamala Musialę.

Przypominamy, że w tym zestawieniu zawodnicy są wybierani na podstawie średnich not otrzymanych w danym miesiącu (minimum 3 występy wymagane).

Drużyna Lutego w Bundeslidze:

Bramkarz: F. Bredlow (VfB Stuttgart) – 7,39.

Obrońca: J. Stanisic (Bayer 04 Leverkusen) – 7,55.
Obrońca: F. Uduokhai (FC Augsburg) – 7,27.
Obrońca:
W. Anton (VfB Stuttgart) – 7,43.

Pomocnik: J. Frimpong (Bayer 04 Leverkusen) – 7,27.
Pomocnik:
N. Amiri (Mainz 05) – 7,53.
Pomocnik:
X. Simons (RB Lipsk) – 7,92.
Pomocnik:
A. Grimaldo (Bayer 04 Leverkusen) – 7,65.
Pomocnik: Jamal Musiala (FC Bayern) – 7,60.

Napastnik: D. Undav (VfB Stuttgart) – 7,93.
Napastnik: O. Marmoush (Mainz 05) – 7,66.

Jeśli mowa o Zawodniku Lutego w Bundeslidze, to zgodnie z powyższym zestawieniem, piłkarzem tym został wybrany Deniz Undav z VfB Stuttgart, który uzyskał średnią not na poziomie 7,93.

Źródło: WhoScored.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...