DieRoten.pl
Reklama

Drużyna Kolejki – bez wyróżnień dla FCB

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Nie dalej jak wczoraj, rozegrano ostatnie spotkania w ramach czwartej kolejki rozgrywek niemieckiej pierwszej Bundesligi.

Jeśli mowa o pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec, to zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela zanotował na własnym podwórku remis 2:2 z Bayerem 04 Leverkusen – dla FCB była to pierwsza strata punktów w sezonie ligowym 2023/2024.

Co do 4. kolejki, wiele serwisów piłkarskich tradycyjnie podjęło się wyboru jedenastu graczy do Drużyny Tygodnia. Jeśli mowa o dziennikarzach magazynu „Kicker”, to tym razem nie wyróżniono ani jednego reprezentanta Bayernu Monachium.

Jeśli mowa o zestawieniu za czwartą kolejkę, to najwięcej piłkarzy mają RB Lipsk, VfL Bochum oraz Bayer 04 Leverkusen – każdy klub po 2 zawodników. Po jednym piłkarzu mają z kolei VfB Stuttgart, Heidenheim, Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg oraz TSG Hoffenheim. Pełne zestawienie znajdziecie poniżej.

Drużyna Tygodnia w Bundeslidze:

Bramkarz: Lukas Hradecky (Bayer 04 Leverkusen).

Obrońca: Joakim Mæhle (VfL Wolfsburg).
Obrońca: 
Mats Hummels (Borussia Dortmund).
Obrońca: 
Bernardo (VfL Bochum).
Obrońca: 
Alejandro Grimaldo (Bayer 04 Leverkusen).

Pomocnik: Florian Grillitsch (TSG Hoffenheim).
Pomocnik: 
Xavi Simmons (RB Lipsk).
Pomocnik:
Eren Dinkci (Heidenheim).
Pomocnik: 
Kevin Stoeger (VfL Bochum).

Napastnik: Lucas Openda (RB Lipsk).
Napastnik: 
Serhou Guirassy (VfB Stuttgart).

Graczem czwartej kolejki niemieckiej Bundesligi przez magazyn „Kicker” został oficjalny wybrany napastnik Stuttgartu – Serhou Guirassy – który zdobył 3 bramki w starciu ligowym z Mainz.

 

Źródło: Kicker
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...