Joshua Kimmich jest jednym z najważniejszych zawodników Bayernu Monachium w ostatnich tygodniach. 30-letni pomocnik prezentuje światową klasę, imponując zarówno w Bundeslidze, jak i w barwach reprezentacji Niemiec. W ćwierćfinale Ligi Narodów przeciwko Włochom błysnął czterema asystami i zdobytym golem, potwierdzając swoją wysoką formę.

REKLAMA

Pomocnik Bayernu niedawno przedłużył umowę z “Die Roten”. Forma jaką prezentuje w tym sezonie 30-latek tylko utwierdziła klubowych sterników w przekonaniu, że nowy kontrakt to dobry pomysł.

To jeden z powodów, dla których tak bardzo zależało nam na przedłużeniu z nim kontraktu – powiedział w rozmowie z t-online.de CEO Bayernu, Jan-Christian Dreesen.

Co więcej, Dreesen nie ukrywał, że to właśnie w osobie Kimmicha upatruje się lidera drużyny.

Od dawna mówiliśmy mu, że kiedy Manuel Neuer zakończy karierę, to on przejmie opaskę kapitańską – dodał Dreesen.

Kimmich już teraz pełni kluczową rolę zarówno w Bayernie, jak i w reprezentacji Niemiec, gdzie nosi kapitańską opaskę.

To prawdziwy lider i motor napędowy. Zarówno w reprezentacji, jak i w Bayernie. W dwóch meczach z Włochami pokazał to w pełnej krasie, ale także w starciu z Leverkusen – powiedział Dreesen.


Źródło TZ
Udostępnij