DieRoten.pl

Pod koniec czerwca 2021 roku, klub ze stolicy Bawarii opuściło trzech zawodników. Mowa oczywiście o takich graczach jak Jerome Boateng, Javi Martinez oraz David Alaba.

reklama

Cała trójka zdołała już znaleźć swoje nowe kluby. Podczas gdy David Alaba przeniósł się do Realu, to Javi Martinez został graczem katarskiego Qatar SC. Z kolei Jerome Boateng po wielu tygodniach niepewności, w końcu zdecydował się na grę dla Olympique Lyonu.

Na przestrzeni ostatnich tygodni, wielu kibiców rekordowego mistrza Niemiec zadawało sobie pytanie, dlaczego monachijczycy nie zdecydowali się na przedłużenie umowy z 33-letnim stoperem, który pod wodzą Hansiego Flicka prezentował się całkiem dobrze i grał lepiej niż Alaba.

Problemy osobiste i nieporozumienia z bossami

Na powyższe pytanie postanowił odpowiedzieć dziś Christian Falk na żywo w telewizji „Bild TV”. Jak się okazuje wyróżnić można dwa główne powody. Pierwszy z nich to przede wszystkim problemy prywatne Jerome'a, z którymi Niemiec nie potrafił sobie poradzić.

Na domiar wszystkiego Boateng nie potrafił dogadać się z bossami. Szczególnie z Hoenessem i Rummenigge. Były prezes FCB często był zdenerwowany faktem, że Boa nie dotrzymywał słowa, kiedy prowadził z nim rozmowy w cztery oczy. Mimo wspólnych rozmów i ustaleń z „Kalle”, 33-letni defensor niejednokrotnie odwracał kota ogonem, kiedy rozmawiał z mediami, chcąc ugrać jak najwięcej dla siebie, sprawiając wrażenie nieufnego, nielojalnego i dwulicowego.

Bossowie „Gwiazdy Południa” rozmawiali i starali się również pomóc Boatengowi w jego sprawach osobistych, ale były już stoper Bayernu nie potrafił tego ustabilizować. Potem doszły kolejne nieporozumienia i koniec końców klub nie chciał kontynuować już tej współpracy.

 

źródło: Bild TV

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (19)

reklama06.09.2021 07:16
@Arkady142
Z przykładem Laporty i w ogóle Barcy to się chyba trochę zagalopowałeś.
Tam to jest dopiero wypychanie zawodników z klubu. Zaczynając od płacenia części pensji żeby tylko pozbyć się zawodnika (Suarez do Atletico) przez odsyłanie na trybuny bo nie chce podpisać nowego kontraktu (Moriba) albo nie chce odejść (Umiti).

I czym jest wystawianie zawodników na "listę transferową" jeśli nie publicznym wypychaniem zawodnika z klubu? Ile razy można przeczytać że zawodnikowi klub przekazał że ma sobie szukać innego klubu?
To że Uli powiedział że Boateng powinien odejść z klubu nie jest niczym nadzwyczajnym, nie on pierwszy tak powiedział i nie on ostatni. Ale jak zwykle na tej stronie to nasi są "najbardziej bee".
06.09.2021 00:03
@zabson79

Ad.1 ciągle zapominasz, że w tym klubie rządziły dwie persony. ówczesny CEO (Chairman of executive board), KHR i Chairman of Supervisory Board, Uli Hoeness. CEO to prezes rady wykonawczej, AG czyli spółki która zajmuje się tylko i wyłącznie sekcją piłkarską która jest wydzielona, a Chairman of Supervisory Board to Prezes Rady Nadzorczej, czyli E.V, która jest całym klubem ze wszystkimi sekcjami i ten właśnie Chairman (najpierw Beckenbauer w najnowszej historii, później Uli, później Hopfner i po nim Uli i teraz teoretycznie Heiner) miał tytuł PREZYDENTA F.C Bayern! Od kiedy to KHR był tytułowany Prezydentem? Czy teraz Oli Kahn?
Od kiedy słowa Hoenessa nt. Boatenga, że ma szukać sobie nowego klubu, wypowiedziane do mediów, sugerowały że jest to działanie WEWNĄTRZ klubu?

AD.2

Powiem zupełnie jak Ty. Podaj przykład ;) Widzę że w manipulacji jesteś świetny, ale zarzuczasz to innym. To się chyba nazywa hipokryzja...


Ad.3

Ronaldinho miał niesportowy tryb życia, a Boateng niesportowe zachowanie. Jakiś punkt zaczepienia chyba jednak jest. Prasa się rozpisywała? Tak. A czy klub w mediach zwalniał piłkarza? Raczej nie. Ale widzę że trudno to jest pojąć...


Ad. 4

Tym co napisałeś udowadniasz ignorancję i niewiedzę nt. kto był prezydentem klubu. I to w najnowszej jego historii...

Edytowano : 2021-09-06 00:11:17

Pomogę Ci abyś się dokształcił bo to wstyd. Pouczasz innych a sam gó**o wiesz ;))

https://fcbayern.com/en/club/history/presidents
05.09.2021 23:46
@Arkady142 przeczytaj to jeszcze raz...
"Były prezes FCB często był zdenerwowany faktem, że Boa nie dotrzymywał słowa, kiedy prowadził z nim rozmowy w cztery oczy." - to chyba jednak klub załatwiał sprawy WEWNĄTRZ, tak ?

"Mimo wspólnych rozmów i ustaleń z „Kalle”, 33-letni defensor niejednokrotnie odwracał kota ogonem, kiedy rozmawiał z mediami, " - tutaj to chyba jednak piłkarz wypowiadał się publicznie...

Przykład z Ronaldinho, jest kompletnie z d... bo sprawa jego odejścia miała związek z jego niesportowym trybem życia, co w klubie było głośno dyskutowane a prasa się o tym rozpisywała.

Tak a propos to prezydentem klubu był Rummeninge, a słowa o odejściu Boatenga wypowiadał Uli Hoeness, taki drobiazg ;)
05.09.2021 23:11
@zabson79 jak to nie? On nie był profesjonalistą. Nie robił tego za co mu płaciła Barcelona. Dużo o tym osób wiedziało, ale nikt nie robił czegoś takiego, co zrobił Uli Hoeness.

Takie rzeczy załatwia się WEWNĄTRZ! Chcesz aby wszystko było wywlekane do mediów? Uli jak chciał powiedzieć Boatengowi że ma szukać sobie nowego klubu, to powinien był zrobić to w prywatnej rozmowie i najwyżej pomóc szukać nowego pracodawcy aby w końcu się go pozbyć.


Szukasz czegoś aby się przyczepić i Ci to nie wychodzi.

Edytowano : 2021-09-05 23:14:12

Nie pochwalam i nigdy nie będę pochwalał stylu "bycia" Boatenga. Ale takich rzeczy się nie robi, bo to Prezydent powinien pokazywać że jest ogarnięty, nie bez powodu jest Prezydentem klubu i wie jak się zachować, co podawać do opinii publicznej a czego nie mówić.
05.09.2021 23:03
@Arkady142 chyba nie zrozumiałeś fragmentu, który przytoczyłem.
Dajesz jakiś przykład z Ronaldinho , który nijak ma się do sytuacji z Boatengiem.

Piszesz o pracodawcy, który gra nie fair a w przytoczonym fragmencie jest dokładnie odwrotnie, że to jednak piłkarz postępował tak względem pracodawcy.
05.09.2021 22:30
@zabson79 ale ja nie mówię o tym. Mówię o tym, że preydent klubu, publicznie mówił że radzi swojemu piłkarzowi aby zmienił klub. I to niby jest fair w stosunku do pracownika i pracowników (np. sztabu szkoleniowego)?

Podałem przykład Ronaldinho, bo już w swoim ostatnim sezonie na treningach rzadko bywał, wolał balangować a nikt z klubu nie powiedział publicznie aby się wynosił. Wszystko odbyło się z poszanowaniem i w ciszy. Laporta nie wyszedł do mediów i nie mówił "lepiej niech Ronnie sobie znajdzie nowy klub".


No ale znów Ci nie wyszło.
05.09.2021 22:23
@Arkady142 dziwaczne porównanie z Ronaldinho(?)

"Mimo wspólnych rozmów i ustaleń z „Kalle”, 33-letni defensor niejednokrotnie odwracał kota ogonem, kiedy rozmawiał z mediami, chcąc ugrać jak najwięcej dla siebie, sprawiając wrażenie nieufnego, nielojalnego i dwulicowego."

może przeczytaj ten fragment jeszcze raz, to wiele mówi o Boatengu jako człowieku.
05.09.2021 22:12
@Edmund @zabson79 ale nawet postawa Boatenga nie powinna wpływać na to, że prezydent klubu publicznie wypycha go ze swojego podwórka. Czy słyszeliście aby np. Laporta publicznie mówił, że Ronaldinho ma iśc szukać sobie nowego klubu? Nie. Takich spraw nie załatwia się w mediach.
05.09.2021 20:36
@Reeken89 co do Uliego to bardzo często wstawiał się za zawodnikami i pomagał w trudnych momentach, widocznie postawa Boatenga była taka, że tak go potraktowali. Bardzo wymowne było zachowanie piłkarza podczas finału w Berlinie jeszcze za Kovaca.
05.09.2021 18:45
Każdy kiedyś odejdzie a Jerome odchodził z 3 sezony. Nie przedłużono z nim kontraktu i koniec. Pewnie sprawy poza boiskowe też na to wpłynęły.

@Reeken89
Tak to wina Uliego. Tak samo jak to że po Boa jakoś nie ustawiła się kolejka.
Lata lecą to raz a dwa to sprawy poza boiskowe a nie "wina Uliego".
05.09.2021 17:33
A dajcie spokój, dobrze że już go nie ma.
05.09.2021 15:07
Czy to ma teraz jakiekolwiek znaczenie?
05.09.2021 14:26
Bez przesady,już 3 lata temu miał odejść. Mimo że chciałbym żeby jeszcze grał tutaj to widać że transfer może wpłynąć na niego lepiej. Mógł czuć się nasyconym. Szkoda że po zakończeniu tamtego sezonu odeszli piłkarze z dekadę.
05.09.2021 14:25
Ivan7-> szczegóły są takie, że tuż przed meczem z PSG zawodnik został poinformowany, że klub nie przedłuży z nim kontraktu, a Uli swoje za uszami ma np. papla coś bezsensowne w TV zanim pomyśli...FCBM!
05.09.2021 14:20
Najłatwiej krytykować Hoenessa, nawet nie znając szczegółów. Choć Boateng to jeden z moich ulubionych graczy, to widać, że sprawy zaszły za daleko i po prostu klub nie chciał przedłużać kontraktu z przyczyn pozasportowych.
05.09.2021 13:53
Prezentował się na pewno lepiej niż Alaba, ale też i on nie był jakąś skałą nie do przejścia (bo któż z Naszej defensywy był?...). Nie ma co specjalnie do tego wracać, odszedł i tyle. Jak niżej napisał @tapczan - czas na nowe.
05.09.2021 13:48
Jest Upamecano, Nianzou,Lucas, a w niedalekiej przyszłości Ch. Richards czy Arrey-Mbi. Czas na nowe.
05.09.2021 13:45
Czego mnie nie dziwi, że nie mógł się dogadać z byłym i obecnie nieoficjalnie szefem Bayernu jak go kiedyś ładnie obsmarował w mediach :) FCBM!
05.09.2021 13:27
Dodam tylko, że przed tygodniem pojawiło się info o specjalnych klauzulach, które nawet mimo faktu, że Jerome był gotów na obniżkę pensji, to i tak po rozegraniu określonej liczby spotkań gwarantowały mu, że zarabiałby praktycznie o 35% więcej, niż to co miał w ramach poprzedniego kontraktu z FCB.