DieRoten.pl: Thiago prowadzi Bayern do triumfu

Bayern Monachium pokonał po spektakularnej drugiej połowie Arsenal FC aż 5:1. Jednym z bohaterów tego spotkania był Thiago Alcantara, który zanotował na swoim koncie dwie bramki oraz asystę, a według ocen DieRoten.pl był najlepszym graczem tego meczu.

Manuel Neuer - 2

Kolejny klasowy występ bramkarza Bayernu. Neuer w pierwszej części spotkania(w drugiej był na szczęście bezrobotny) popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Jednak przy jednej z sytuacji Niemca uratował spryt Javiego Martineza. Manuel niefortunnie interweniował przy rzucie wolnym, ale Hiszpan zdążył wypchnąć dobiegającego do piłki Mesuta Oezila na pozycję spaloną.

Philipp Lahm - 2

Kapitan Bayernu w ostatnich spotkaniach wygląda bardzo świeżo i za każdym razem jest gwarantem solidnej gry w defensywie oraz ofensywie. We wczorajszym meczu był najpewniejszym punktem bawarskiej defensywy, a dodatkowo zanotował na swoim koncie asystę przy bramce Roberta Lewandowskiego.

Javi Martinez - 2.5

O Hiszpanie po każdym meczu można pisać to samo - solidny i prawie bezbłędny. Jedyną wadą Javiego, do której kibice Bayernu mogą być przyzwyczajeni, jest niedokładność przy dalekim i momentami zbędnym wyprowadzaniu piłki z własnej połowy.

Mats Hummels - 2.5

Hummels z każdym spotkaniem pokazuje dlaczego trafił do Monachium. Jak co mecz zaliczył największą liczbę odbiorów ze wszystkich zawodników formacji obronnej.

David Alaba - 3

Wszystko co groźne w pierwszej połowie dla Bayernu zaczynało się właśnie po jego stronie. Alexis Sanchez nie miał większych problemów z tym, by wbijać się w defensywę "Die Roten" właśnie od prawej strony boiska. Alaba w drugiej części meczu zaprezentował się już solidniej.

Xabi Alonso - 2.5

Z występem Hiszpana w wyjściowym składzie wiązało się wiele znaków zapytania i obaw kibiców. Co zrobił Hiszpan? Pokazał klasę i był prawdziwym dyrygentem gry ofensywnej Bayernu. Wiele odbiorów i taktycznych fauli, które pozwalały zorganizować się drużynie po straci piłki. Na uwagę zasługuje również kluczowe podanie do Roberta Lewandowskiego przy bramce Thiago Alcantary.

Arturo Vidal - 2.5

Chilijczyk był w tym meczu jak bulterier, wściekły byk lub Tommy Lee Jones w Ściganym. Wiele odbiorów, praca w każdym fragmencie boiska oraz inteligentna gra w rozegraniu - właśnie tak zaprezentował się Vidal we wczorajszym spotkaniu.

Arjen Robben - 1.5

Holender po dwóch słabszych meczach był w stanie powrócić do najwyższej dyspozycji i być jednym z liderów ofensywy Bayernu. Cudowny gol i świetna współpraca z Philippem Lahmem wiele razy powodowała zagrożenie pod bramką Arsenalu.

Thiago Alcantara - 1

Był najlepszym piłkarzem Bayernu w rundzie jesiennej i wczoraj pokazał, że może być nim również na wiosnę. Harował w pressingu jak mrówka i co chwilę przeszkadzał zawodnikom Arsenalu w rozegraniu. Dwie bramki oraz asysta - lider powrócił.

Douglas Costa - 5

Brazylijczyk po raz kolejny był najsłabszym elementem ofensywy Bayernu Monachium. Nieprzydatny w pierwszej połowie i podejmujący złe decyzje w drugiej części meczu. Costa został sprowadzony do Monachium po to, by w przyszłości zastąpić w drużynie Francka Ribery'ego, ale od dłuższego czasu pokazuje, że może być jedynie zmiennikiem, który raz na jakiś czas rozegra bardzo dobre zawody.

Robert Lewandowski - 2.5

Można powiedzieć, że Polak postanowił pojawić się na placu gry dopiero po gwizdku rozpoczynającym drugą część meczu. Przez pierwszą połowę był nieobecny na boiskum, nie potrafił wykorzystać dobrych zagrań kolegów oraz sprokurował rzut karny dla Arsenalu. Jednak w drugiej połowie Lewandowski potwierdził dlaczego nazywa się go jednym z najlepszych napastników na świecie.

Źródło: własne