DieRoten.pl

DFL załagodzi reguły w ramach koronawirusa na sezon 2020/21

29.06.2020, 08:39:22
Ł. Skwiot

Nie dalej jak w ubiegłą sobotę, niemiecka 1. Bundesliga jako pierwsza z topowych lig w Europie zakończyła oficjalnie zmagania ligowe w kampanii 2019/2020.

Sezon ligowy 2019/20 w niemieckiej Bundeslidze dobiegł już końca, ale Niemiecki Związek Piłki Ligowej nie próżnuje, albowiem działacze DFL pracują już intensywnie nad nadchodzącą kampanią 2020/21.

Jak się okazuje załagodzone mają być przede wszystkim reguły związane z koronawirusem w niemieckiej piłce. O projekcie tym miały już zostać poinformowane kluby. Podczas wczorajszej konferencji prasowej dyrektor sportowy Unionu – Oliver Ruhnert – zdradził niektóry szczegóły owego planu.

W ramach przygotowań do nowego sezonu drużyny będą mogły udać się poza granice kraju, aby odbyć letni obóz przygotowawczy. Ponadto dozwolone będą również sparingi, lecz z klubami, które znajdują się w tym samym systemie monitorowania. W przypadku Niemiec mówimy o klubach z 1. i Bundesligi oraz III Ligi.

To nie koniec, albowiem poluzowane zostaną także zasady przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa. W nadchodzącym sezonie piłkarze i sztab szkoleniowy będą testowani tylko raz na tydzień, a nie dwa razy, jak ma to miejsce obecnie.

Mimo wszystko w dalszym ciągu nie wiadomo kiedy wystartuje nowa kampania ligowa. Ze słów Ruhnerta możemy dowiedzieć się, że DFL dyskutuje nad dwoma terminami – 11 września lub 18 września.

źródło: FCB Inside
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama30.06.2020 20:05
Dobra opcja. Powinniśmy być w rytmie.
29.06.2020 12:48
Myślę że ta druga data jest najbardziej prawdopodobna. Wszystko chyba będzie zależeć jak długo Niemieckie kluby będą w tych rozgrywkach grały.
29.06.2020 08:42
No to zagramy sobie mecze towarzyskie z naszą liga. W sumie spoko, bo Leverkusen, Lipsk, czy Eintracht grają jeszcze w pucharach i będą się chcieli przetestować.

reklama