Debiut Metu okraszony bramką

Jak już informowaliśmy Was wcześniej, druga drużyna Bayernu od kilku dni trenuje już w ramach przygotowań do nowego sezonu 2021/2022.

Po wielu sesjach treningowych, przyszedł czas na pierwszy sparing – nie dalej jak wczoraj podopieczni Martina Demichelisa oraz Danny’ego Schwarza zmierzyli się w pojedynku z VfR Garching (bawarska liga regionalna).

Druga drużyna bawarskiego klubu przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła bardzo dobrze, pokonując swoich rywali 3:1. Warto nadmienić, iż swój debiut w FCB II zaliczył sprowadzony tego lata utalentowany Emiliano Metu. Co więcej w 34. minucie 18-latek zdołał nawet wpisać się na listę strzelców!

Niestety tuż przed przerwą monachijczycy dali sobie strzelić bramkę na 1:1, choć po zmianie stron klub ze stolicy Bawarii nie dał za wygraną i zdołał jeszcze dwukrotnie strzelić bramkę. Na listę strzelców wpisywali się Torben Rhein oraz Gabriel Vidovic.

Piłkarze Bayernu II już niebawem ponownie sprawdzą swoje siły – w najbliższy czwartek rozegrają sparing z FV Ravensburg (19:00), po czym 26 czerwca podopieczni duetu Schwarz & Demichelis udadzą się na obóz przygotowawczy w Allgaeu. Punktem kulminacyjnym będzie sparing z pierwszoligowcem ze Szwajcarii – FC St. Gallen.

Bayern II: Kainz - Stanisic, Marusic, Lawrence (73’ Metu), Brueckner - Rhein (81' Sieb), Metu (46' Mosandl) - Herrmann (46’ Motika), Kuehn (46’ Vidovic) - Sieb (46’ Hummel), Scott (46’ Kabadayi)

Bramki: 0:1 Metu (34’), 1:1 Tavra (39’), 1:2 Rhein (61’), 1:3 Vidovic (86’)