DieRoten.pl
Reklama

De Zerbi alternatywą? Mourinho nie jest tematem

fot. Fotolia
Reklama

Od kilku tygodni jednym z najgorętszych tematów związanych z Bayernem Monachium jest stołek trenera pierwszego zespołu FCB.

Jako że Thomas Tuchel przestanie pełnić swoje obowiązki z dniem 30 czerwca 2024 roku, 1 lipca stołek trenerski przypadnie komuś innemu. Na ten moment wciąż nie wiadomo jednak, na kogo zdecydują się mistrzowie Niemiec.

Jak już nieraz podkreślaliśmy, głównym kandydatem jest Xabi Alonso, o którego monachijczycy zabiegają z całych sił. Niemniej jednak „Bawarczycy” chcąc przygotowanym na możliwą odmowę Hiszpana, przygotowują również plan awaryjny.

Florian Plettenberg z niemieckiego „Sky” informuje, że na liście FCB znajduje się między innymi Roberto De Zerbi, który prowadzi obecnie Brighton & Hove Albion. 44-latek jest postrzegany jako plan B, gdyby nie udało się ściągnąć na Allianz Arenę wspomnianego wyżej opiekuna Bayeru 04 Leverkusen.

Wielkim fanem Włocha jest z kolei Max Eberl, czyli nowy członek zarządu ds. sportu w bawarskim klubie. Niemiec ceni szkoleniowca przede wszystkim za jego styl gry oraz rozwój, jaki poczynił w ostatnich latach. Ponadto włoski trener potrafi bardzo dobrze radzić sobie i rozwijać utalentowanych piłkarzy.

Jose Mourinho nie jest gorącym tematem

Według ustaleń Plettenberga, inny z wymienianych w mediach kandydatów – Jose Mourinho – nie jest poważnie brany pod uwagę w kontekście przejęcia roli trenera FCB. Portugalczyk nie jest obecnie tematem gorących dyskusji w Monachium.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...