DieRoten.pl
Reklama

De Ligt: Robben był moim wzorem

fot. Ł. Skwiot
Reklama

W trakcie trwania letniego okienka transferowego, klub ze stolicy Bawarii pozyskał łącznie 5 zawodników do pierwszego zespołu. Jednym z nich jest Matthijs de Ligt.

Przypominamy zarazem, że holenderski stoper przeniósł się na Allianz Arenę z Juventusu za sumę 67 milionów euro podstawy plus 10 milionów euro w zmiennych. Warto jednak podkreślić, że wspomniana kwota 67 mln euro została rozbita na cztery raty, płatne co roku.

Nie tak dawno temu Holender udzielił obszernego wywiadu dla oficjalnej witryny Bundesligi. Matthijs de Ligt zapytany o swojego idola, wskazał na Arjena Robbena, który też zawsze kojarzył mu się z Bayernem, kiedy pojawiał się temat piłkarzy z Holandii w ekipie rekordowego mistrza Niemiec. 

Jaki Holender zawsze kojarzył mi się z Bayernem? Arjen Robben. Grał tutaj przez wiele lat. Wygrał Ligę Mistrzów. Zdobył nawet bramkę w finale, więc jeśli myślę o zawodniku, który był Holendrem jak ja, to jest to Arjen Robben – powiedział De Ligt. 

– Tak, był wzorem. Naprawdę wielkim wzorem. Będąc w Bayernie liczyła się dla niego ciężko praca, dawanie z siebie 150% za każdym razem, co przekładało się na wyniki. Myślę, że mogę powiedzieć, że zgadzam się z tą filozofią – podsumował Matthijs de Ligt. 

Jeśli mowa o Arjenie Robbenie, to zagrał on dla Bayernu 309 razy i zdobył 144 bramki oraz zaliczył 101 asyst. Dla swojej narodowej reprezentacji wystąpił 96 razy zdobywając 37 bramek

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...