DieRoten.pl
Reklama

De Ligt: Mam dobre przeczucie co do naszego trenera

fot. skwiot.pl
Reklama

Niedawno podczas konferencji prasowej, na liczne pytania dziennikarzy odpowiadał Matthijs de Ligt, który do Bayernu został sprowadzony zeszłego lata z Juventusu.

Holenderski defensor w trakcie rozmowy z reporterami, odniósł się do wielu różnych tematów związanych nie tylko z FCB, ale i również ze swoim dotychczasowym pobytem w zespole rekordowego mistrza Niemiec.

Matthijs de Ligt poruszył między innymi kwestię pozyskania Daleya Blinda oraz problemów kadrowych „Bawarczyków”. Defensor nie szczędził także pochwał pod adresem swojego trenera i podkreślił, że ma dobrze przeczucia co do Juliana Nagelsmanna.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia stoper Bayernu, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Matthijs de Ligt na temat:

…Daleya Blinda:

„…Moje relacje z Daleyem Blindem są bardzo dobre. To bardzo dobry zawodnik, inteligentny, bardzo dobrze radzący sobie z piłką przy nodze. Myślę, że będzie w stanie pomóc nam również w ważnych meczach.”

…frustracji po mundialu:

„…Dla mnie to było trochę trudne nie grać na MŚ. Ale jesteś częścią zespołu i musisz wygrywać jako drużyna. A potem trzeba też robić swoje, gdy nie ma Cię na boisku. Ale teraz miałem trzy tygodnie wolnego. Jestem zadowolony z tego, jak przebiegło moje pierwsze sześć miesięcy w Bayernie, ale wciąż chcę wejść na lepszy poziom”.

…pierwszego obozu treningowego z Bayernem:

„…Dużo pracowaliśmy i nie jest to łatwe. Ale tutaj z chłopakami jest dużo zabawy”.

…kontuzji piłkarzy FCB:

„…Oczywiście zawsze trudno jest stracić takich zawodników jak Manuel i Luci, ale mamy też innych graczy z dużą jakością. Na przykład ściągnęliśmy Daleya z powodu kontuzji Lucasa i zyskaliśmy super nowego zawodnika”.

…swojej poprawy:

„…Z piłką mogę radzić sobie trochę więcej. W pierwszym półroczu skupiłem się głównie na bronieniu. Pod względem fizycznym stałem się silniejszy. Obóz treningowy jest dla mnie bardzo ważny i myślę, że mogę grać jeszcze lepiej”.

…Thomasa Muellera:

„…Thomas jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem, właśnie ze względu na swoje doświadczenie. Jest bardzo sprytny i dobry w polu. Jest świetną osobą, zawsze jest szczęśliwy, a także bardzo pomaga młodym zawodnikom”.

…Juliana Nagelsmanna:

„…To trener, który dużo rozmawia ze swoimi zawodnikami. Jest trochę jak Erik ten Hag, mój były trener z Ajaxu. Czuję, że z każdym dniem jest mi coraz lepiej. Mam dobre przeczucia co do trenera”.

Źródło: FCB.de / FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...