Davies żegna się z MLS w świetnym stylu! (wideo)

17-letni Alphonso Davies rozegrał dzisiaj ostatni mecz w barwach Vancouver Whitecaps przed transferem do Bayernu Monachium. Kanadyjczyk zaprezentował się ze znakomitej strony zdobywając dwie bramki w wygranym 2:1 meczu z Portland Timbers.

Davies swoją siódmą bramkę w sezonie zdobył w 28. minucie gry, kiedy to po solowym rajdzie umieścił piłkę w siatce strzałem zza pola karnego.

Kolejne trafienie 17-latek zdobył 3 minuty później, kiedy wykorzystał błąd rywala.

Młody skrzydłowy spędził na boisku 85 minut i schodząc z boiska został nagrodzony owacją na stojąco.

Alphono Davies w obecnym sezonie MLS zagrał 31 meczów, w których zdobył 8 bramek i zaliczył 9 asyst. Na dowód tego jak wysoko oceniany był Kanadyjczyk, wystarczy wspomnieć, że został wybrany najlepszym młodym piłkarzem w lidze oraz najlepszym zawodnikiem swojego zespołu.