DieRoten.pl
REKLAMA


Davies trenuje z piłką

fot. operations newsimages.co.uk / Photogenica

Alphonso Davies wrócił do treningów tuż przed startem mistrzostw świata, jednak jego występ w fazie grupowej Kanady pozostaje niepewny po serii poważnych urazów.

Sezon 2025/26 był dla lewego obrońcy Bayernu Monachium wyjątkowo trudny pod względem zdrowotnym. Najpierw pauzował przez dłuższy czas po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego, którego doznał w meczu reprezentacji Kanady przeciwko USA w Lidze Narodów CONCACAF. Po powrocie do gry stopniowo wprowadzano go do rytmu meczowego, jednak problemy nie ustąpiły.

REKLAMA

W 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Atalancie nabawił się urazu mięśnia dwugłowego uda, co ponownie wyłączyło go z gry. Gdy wydawało się, że sytuacja się stabilizuje, w rewanżowym spotkaniu z Paris Saint-Germain doszło do kolejnego przeciążenia tej samej partii mięśniowej.

Kapitan Kanady, mimo ryzyka, intensywnie pracował nad powrotem do sprawności, chcąc zdążyć na turniej rozgrywany na własnym kontynencie. W ostatnich dniach rozpoczął już treningi z piłką, co dało nadzieję na jego udział w dalszej części turnieju.

Alphonso Davies nie wystąpi w pierwszym meczu z Bośnią przekazał selekcjoner reprezentacji Kanady. 

Jednocześnie zaznaczył, że decyzje dotyczące kolejnych spotkań będą podejmowane na bieżąco, w zależności od reakcji organizmu zawodnika.


Źródło: BFW
GabrielStach

Komentarze

REKLAMA
Trwa wczytywanie komentarzy...