DieRoten.pl

Davies: Spełniam marzenie grając dla Bayernu

13.01.2020, 12:10:32
FotoOlimpik

Jeśli mielibyśmy wyciągnąć jakieś wnioski po rundzie jesiennej, to z całą pewnością możemy powiedzieć, że Alphonso Davies póki co jest największym odkryciem w Bayernie.

Decyzja o przesunięciu młodego Kanadyjczyka na lewą stronę obrony przez byłego już trenera Bayernu, czyli Niko Kovaca, okazała się strzałem w dziesiątkę. 19-latek prezentuje się bardzo dobrze i zbiera liczne pochwały nie tylko ze strony osób związanych z klubem, ale i również wielu piłkarskich ekspertów.

Podczas niedawnego wywiadu dla niemieckiego magazynu „Kicker” Alphonso Davies zdradził, że grając jako podstawowy zawodnik tak wielkiego klubu jak Bayern – spełnia swoje marzenie. Ponadto „Phonzie” ujawnił, iż jego ulubionym piłkarzem w zespole był Arjen Robben.

Coraz lepiej przywykam do stylu gry Bayernu. Dla mnie to spełnienie marzeń, że gram dla tak wielkiego klubu i występuję w wyjściowej jedenastce – powiedział Alphonso Davies.

− Arjen Robben był moim ulubiony piłkarzem. Jego typowe zagranie, to absolutny wzór do naśladowania, który posiadał niesamowitą lewą stopę. Dorastanie i możliwość oglądania jego spotkań, to były wspaniałe chwilę. Tęsknię za nim – mówił dalej.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzem kanadyjski zawodnik odniósł się także do osoby Davida Alaby, który jak się dowiedzieliśmy udziela mu wiele rad i pomaga jak tylko może. Davies nie ukrywa, że życzy sobie na 2020 rok, aby pozostał zdrowy.

Alaba to światowej klasy obrońca. Daje mi rady i mówi jak się zachowywać na boisku, kiedy atakować, a kiedy zostać z tyłu. Jako że jestem z natury atakującym piłkarzem, to jestem nastawiony ofensywnie. Życzenia na 2020 rok? Chcę pozostać zdrowy i wolny od kontuzji – podsumował Davies.

źródło: Kicker.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama14.01.2020 10:08
@Szymson ,, Wielkiej barcelony '', obecnie to oni gorzej grają od nas. Mimo że są liderem laliga.
13.01.2020 21:44
Oby tylko dalej chciał spełniać marzenia u nas w klubie, nawet jeśli zaczęłoby się mówić o zainteresowaniu klubów PL, wielkiego Realu czy Barcelony.
13.01.2020 18:20
Jak patrzę na nasze transfery tych perełek z różnych "dziwnych" stron świata -Japonia,Korea,Nowa Zelandia czy dawniej Iran i dołożę, do tego transfery z Ameryki Południowej (Breno,dos Santos,Sosa) to chyba jednak fart przez duże F :-D
13.01.2020 18:13
Moze bedzie z nami do konca
13.01.2020 15:04
Nie rozumiem, jaki fart? Może faktycznie dostał szybciej szansę przez kontuzje innych graczy, ale od początku było wiadomo że to ogromny talent i na pewno wiedzieliśmy kogo kupujemy!!
13.01.2020 14:20
Ciekawe ile w tym skutecznego skautingu, a ile zwykłego farta, ale po jakości ostatnich transferów to raczej więcej jest tego drugiego. Tak czy siak czasem trzeba go mieć i dobrze, że tutaj się udało.
13.01.2020 14:14
Trafił się nam,oj trafił. Oby tak dalej się rozwijał.
13.01.2020 12:32
Chyba najlepszy transfer ostatnich lat. Świetny technicznie, silny , szybki. Żaden młody piłkarz w ostatnich latach nie miał takiego wejścia jak on.

reklama