Davies: Lewandowski jest po prostu wyjątkowy

Od momentu rozpoczęcia sezonu 2019/20 Robert Lewandowski nie przestaje zaskakiwać swoją bardzo wysoką formą strzelecką i ogólną dyspozycją (licząc wszystkie rozgrywki).

Wczorajszego późnego popołudnia polski snajper po raz kolejny potwierdził, że znajduje się w doskonałej wręcz formie strzeleckiej. Polak zdobył gola na 2:1 w pojedynku dziewiątej kolejki niemieckiej Bundesligi z Unionem Berlin i ustanowił kolejny rekord!

Jak już wcześniej Was informowaliśmy Robert Lewandowski jest pierwszym zawodnikiem w historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech, który w pierwszych dziewięciu meczach ligowych z rzędu strzelił co najmniej jedną bramką (wcześniej Aubameyang dokonał tego w ośmiu spotkaniach).

Pod wielkim wrażeniem gry kapitana polskiej reprezentacji narodowej są nie tylko trenerzy, włodarze i kibice FCB, ale i również zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec! Po meczu na temat Roberta wypowiedział się Alphonso Davies, który z kolei miał okazję rozegrać pełne 90 minut w starciu z Unionem.

– Moim zdaniem Robert Lewandowski jest wyjątkowym piłkarzem i nie można już raczej powiedzieć o nim zbyt wiele nowego, niż to co zostało powiedziane do tej pory – powiedział Alphonso Davies.

– Jako kolega z boiska Robert jest skromny i pragnie pracować bardzo ciężko. Podczas każdego treningu zawsze robi coś ekstra, aby poprawić swoją grę – podsumował kanadyjski zawodnik.

Robert Lewandowski od momentu rozpoczęcia sezonu 2019/20 miał okazję rozegrać w sumie 14 spotkań (licząc wszystkie rozgrywki), zaś jego robiący wielkie wrażenie dorobek to 19 bramek! Co więcej Polak ma średnio udział przy bramce co 65 minut.

Źródło: Bundesliga.com