DieRoten.pl

Davies: Jestem w pełni skupiony na Lidze Mistrzów

08.08.2020, 15:28:58
FotoOlimpik

Choć w trakcie drugiej części sezonu 2018/19 wielu dziennikarzy i ekspertów było przekonanych, że Alphonso Davies jest zbyt słaby na Bayern, to Kanadyjczyk jakiś czas później szybko wyprowadził ich z błędu.

Obecnie mało kto jest w stanie wyobrazić sobie wyjściową jedenastkę bez utalentowanego Kanadyjczyka, który bardzo szybko podbił serca tysięcy fanów Bayernu Monachium na całym świecie nie tylko swoją grą, ale i również podejściem do wszystkiego (także poza boiskiem).

Ostatnio Alphonso Davies udzielił wywiadu dla oficjalnej witryny FCB, w którym to odniósł się między innymi do rewanżu z Chelsea, rozgrywek Ligi Mistrzów i nastawienia w całym zespole. Popularnie określany „Phonzie” nie ukrywa również, iż był bardzo szczęśliwy, kiedy kibice w lutym na Stamford Bridge skanowali „Phonzie! Phonzie!”.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia defensor bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Alphonso Davies na temat:

...rewanżu z Chelsea:

„...Dzięki 3:0 mamy dobrą zaliczkę. Jednakże to jest futbol i wszystko może się wydarzyć. Dlatego też pragniemy się skupić i walczyć do samego końca. Czuję się szczęśliwy i jestem podekscytowany, że wkrótce zagramy rewanż z Chelsea.”

...fanów skandujących „Phonzie! Phonzie!” w Londynie:

„...To było świetne uczucie. Na początku nie wiedziałem co zrobić, ale Lewy mnie zachęcił, aby im podziękować za wsparcie. Podszedłem więc do trybun, nagrodziłem ich brawami i podziękowałem za wsparcie. Niestety nie będzie ich teraz na stadionie, ale będą nas wspierać niezależnie gdzie będą.”

...przerwanego sezonu:

„...W pewnym momencie musieliśmy przerwać sezon z powodu koronawirusa, dlatego też byłem szczęśliwy, kiedy już wznowiliśmy grę, a następnie sięgnęliśmy po mistrzostwo i Puchar Niemiec.”

...nastawienia i podejścia zespołu:

„...Jestem w pełni skupiony na LM. Cały nasz zespół jest szczęśliwy, wszyscy są podekscytowani i nie mogą doczekać się gry. Każdy z nas jest gotowy do nadchodzących wyzwań. Chelsea jest silna. Musimy robić swoje, być skupieni, aby miejmy nadzieję wygrać ten mecz.”

...końcowego triumfu:

„...Oczywiście chodzi o to, kto bardziej będzie chciał triumfu, mentalnie nastawienie zespołu będzie ważne. Obecnie w naszych głowach kłębią się tylko myśli: walczymy, walczymy!”

źródło: FCB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama08.08.2020 23:41
08.08.2020 19:45
08.08.2020 17:11
Mocno wierzę że dziś będzie wyróżniającą się postacią!!
08.08.2020 15:44
Chętnie zobaczę chociaż jedną taką akcję Phonziego jak w Londynie przy bramce Lewego :). Meep meep meep
08.08.2020 15:34
I my wierzymy, że doprowadzi nas to bardzo daleko. Podejdziecie dziś na pewno poważnie. Wygrajcie przekonująco a potem: musimy rozwalić Barcelonę.

reklama