Davies i James z asystami

Dzisiejszej nocy odbyły się kolejne spotkania z udziałem zawodników Bayernu Monachium. Mowa o Daviesie oraz Jamesie, który jednak niebawem opuszcza klub ze stolicy Bawarii.

Choć ostatnia w tym sezonie przerwa reprezentacyjna dla większości graczy Bayernu Monachium dobiegła już końca, to warto wiedzieć, że poza Europą odbywają się właśnie dwa międzynarodowe turnieje − Złoty Puchar CONCACAF oraz Copa America.

Podczas gdy Kolumbię reprezentuje James Rodriguez (odchodzi po tym sezonie), to Alphonso Davies walczy o triumf wraz ze swoimi kolegami z Kanady, która w swoim pierwszym meczu fazy grupowej pokonała Martynikankę 4:0. Podopieczni Johna Herdmana jak można było się spodziewać nie mieli większych problemów i w pełni zasłużenie pokonali swoich rywali.

Bramki dla Kanadyjczyków zdobywali kolejno Jonathan David (dwukrotnie), Junior Hoilett oraz Scott Arfield. Warto nadmienić, że skrzydłowy bawarskiego klubu zanotował w tym pojedynku asystę. Wynik mógłby być zdecydowanie wyższy, ale skuteczność Kanady pozostawiała wiele do życzenia.

Davies wystąpił od samego początku, grał solidnie i został zdjęty dopiero w 70. minucie. Dla porównania James Rodriguez rozegrał pełne 90 minut i również miał udział przy zwycięstwie swoich kolegów, którzy pokonali Argentynę 2:0. O pierwszej połowie w wykonaniu obu drużyn nie można powiedzieć raczej zbyt wiele dobrego.

Druga połowa była już nieco lepsza. Na pierwszego gola przyszło nam czekać aż do 71. minuty, kiedy to argentyńskiego golkipera pokonał Roger Martinez, który wykorzystał dogranie Jamesa. Na cztery minuty przed końcem kropkę nad i postawił Duvan Zapata.

Kolejna okazja do oglądania Rodrigueza w akcji pojawi się już 19 czerwca, kiedy to reprezentacja prowadzona przez Carlosa Queiroza zmierzy się z Katarem. Z kolei dzień później Davies wraz z kolegami z Kanady zmierzy się z Meksykiem.