DieRoten.pl
Reklama

Davies domaga się 20 mln euro rocznie!?

fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że jednym z gorętszych ostatnio tematów związanych z bawarskim klubem jest przyszłość grającego na lewej obronie Alphonso Daviesa.

Dzisiejszego poranka oraz południa pojawiło się sporo nowych informacji na temat dalszej przyszłości Alphonso Daviesa. Nad sytuacją Kanadyjczyka pochylili się między innymi Maximilian Koch z lokalnego „Abendzeitung Muenchen” oraz Christian Falk z redakcji „Sport Bilda”.

Przypominamy przy okazji, że obecna umowa kanadyjskiego defensora z bawarskim klubem jest ważna do końca czerwca 2025 roku i dla monachijczyków sprawa jest jasna – przedłużenie kontraktu lub sprzedaż w letnim okienku transferowym.

AZ

Jak informuje Maximilian Koch, nic nie zostało jeszcze postanowione w sprawie Daviesa. Przedłużenie umowy jest nadal możliwe. Niemniej jednak obie strony dzieli kwestia wynagrodzenia i oczekiwania. Tendencja wskazuje na transfer do Realu…

Sport Bild

Wbrew porannym plotkom z Hiszpanii, mistrzowie Niemiec nie zostali poinformowani podczas ostatniego spotkania Christopha Freunda z agentem Daviesa, że piłkarz i Real Madryt dogadali się już w sprawie letniego transferu i warunków długoterminowego kontraktu.

Niemniej jednak, jeśli Alphonso Davies nie zdecyduje się na pozostanie w Monachium i złożenie podpisu pod nową umową, bawarski klub jest gotów sprzedać Kanadyjczyka latem 2024 roku. Wówczas środki z transferu zostaną przeznaczone na zakup Theo Hernandeza z AC Milanu.

Christian Falk dodaje jeszcze, że strona zawodnika domaga się aż 20 milionów euro rocznie w przypadku nowej umowy z FCB – jak można się spodziewać, Hainer i spółka nie zamierzają zgadzać się na tak wygórowane warunki finansowe.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...