DieRoten.pl

Davies: Dla mnie to wyjątkowy Mundial

16.11.2022, 20:12:00
FotoOlimpik

Choć jeszcze kilka tygodni temu Alphonso Davies i kibice drżeli o występ Kanadyjczyka na Mundialu w Katarze, to kontuzja defensora Bayernu okazała się mniej groźna niż prognozowano.

Nie tak dawno temu „Phonzie” udzielił wywiadu dla portalu „Transfermarkt”, w którym to potwierdził, że będzie gotowy na Mundial w Katarze.

Ponadto Alphonso Davies przyznał w dalszej części rozmowy z dziennikarzem, że nadchodzące mistrzostwa świata będą dla niego wyjątkowe. Kanada co prawda pragnie podchodzić do każdego spotkania krok po kroku, ale jak zauważył 22-latek, wraz z kolegami chciałby przede wszystkim wyjść z grupy.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia defensor bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Alphonso Davies na temat:

…Mundialu w środku sezonu:

„…Było wiele spotkań na początku sezonu przed Mundialem. Próbujesz przygotować się na te wszystkie mecze, ale czasami twoje ciało po prostu reaguje, wszyscy jesteśmy ludźmi, a czasami jesteśmy zmęczeni i doznajemy urazów mięśniowych”.

…gry z Kanadą na MŚ:

„…Dla mnie to wszystko jest bardzo wyjątkowe. Od 36 lat nie graliśmy na mistrzostwach świata i jesteśmy szczęśliwi, że zakwalifikowaliśmy się po bardzo ciężkiej podróży”.

…mistrzostw świata:

„…Chcemy po prostu traktować każdy mecz krok po kroku. Nie chcemy ustalić celu i być rozczarowani, jeśli go nie zrealizujemy. Zamiast tego, wchodzimy w Mundial z nastawieniem, aby być jedną z najtrudniejszych drużyn do gry przeciwko w naszej grupie”.

…celów na MŚ:

„…Oczywiście chcemy wyjść z naszej grupy, to trudna, ciężka droga przed nami, ale wierzymy, że możemy to zrobić. Grając na Mundialu, zrobimy też wiele dobrego dla kraju w kontekście 2026 roku. Coraz więcej ludzi skupi się na piłce nożnej”.

…inspirowania młodszych:

„…Ludzie, którzy nie byli fanami piłki, będą teraz nas oglądać. Piłka w Kanadzie rozwija się i będzie coraz bardziej, zwłaszcza że żeńska drużyna radzi sobie dobrze, a nasza młodzieżówka osiąga dobre wyniki. Następne pokolenie będzie się miało na kim wzorować”.

źródło: Transfermarkt.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)17.11.2022 11:39
Wyjątkowy to będzie za 4 lata bo Kanada będzie współorganizatorem.
16.11.2022 23:29
Kanada na MŚ brzmi dość abstrakcyjnie. No ale jeśli ma się takich grajków jak Davies, to zdziwienie jest mniejsze
16.11.2022 21:55
Serce życzy Kanadzie jak najlepiej, ale rozum podpowiada 3 mecze i fajrant. Belgia i Chorwacja poza zasięgiem, a i Maroko nie będzie łatwym rywalem.
16.11.2022 20:16
Kanada ma wszystko by zostać czarnym koniem turnieju!!