Davies: Cieszę się, że „LewanGOALski” znowu strzelił

Bayern Monachium przed dwoma dniami wykonał swoje zadanie jak należy i dopisał do swojego dorobku kolejne 3 punkty. Tym razem monachijczycy pokonali Bayer 04 Leverkusen.

Jak już kilkukrotnie wspominaliśmy, podopieczni Hansiego Flicka pokonali swoich rywali z Leverkusen 2:1, zaś bohaterem tego pojedynku był nie kto inny, a Robert Lewandowski, który popisał się dwoma trafieniami.

Po zwycięstwie nad „Aptekarzami”, krótkiego wywiadu dla oficjalnej telewizji Bundesligi udzielił Alphonso Davies, który odzyskał już pełną sprawność i miał już nawet okazję wystąpić w trzech meczach (licząc wszystkie rozgrywki). Kanadyjczyk nie ukrywa, iż dobrze jest wrócić na fotel lidera po krótkiej przerwie.

− Dobrze jest wrócić na fotel lidera. Bayer miał swój plan, stosowali wysoki pressing, ale wiedzieliśmy, że musimy być cierpliwi w pierwszej połowie − powiedział Alphonso Davies.

− W drugiej połowie graliśmy już bardziej ofensywnie. Cieszę się, że „LewanGOALski” znowu strzelił − podsumował Kanadyjczyk.

Pozostając w temacie Alphonso Daviesa, to warto podkreślić, że młody Kanadyjczyk póki co rozegrał 11 spotkań w bieżącym sezonie, zaś jego dorobek w tym czasie to jedna asysta. Na uwadze trzeba jednak mieć fakt, że defensor pauzował kilka tygodni z racji urazu.

Źródło: Bundesliga.com