DieRoten.pl

Choć Alphonso Davies oficjalnie nowym zawodnikiem Bayernu Monachium zostanie z dniem 1 stycznia 2019 roku, to młody skrzydłowy od pewnego czasu trenuje już z monachijczykami.

reklama

Zwłaszcza na dzisiejszym treningu 18-letni Kanadyjczyk pokazał się z bardzo dobrej strony. Christian Falk poinformował, że Davies w meczu testowym zagrał dobre zawody i choć jego drużyna poległa, to on sam trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Podczas ostatniego swojego wywiadu dla "FourFourTwo" sprowadzony z Vancouver Whitecaps pomocnik wypowiedział się na temat możliwości gry w Bayernie, jak i przeszłości i szansy jakiej otrzymał od Kanady (Alphonso urodził się w obozie dla uchodźców w Ghanie, po tym jak jego rodzicie uciekli z ogarniętej wojną domową Liberii).

Bayern jest wielkim klubem, dlatego też kupno przez nich chłopaka z Kanady jest bardzo rzadkim zjawiskiem. To sprawia, że czuje się wyjątkowo. Bardzo mnie chcieli i od razu pokazali jak chcą mnie umieścić w pierwszym zespole – powiedział Alphonso Davies.

− Kanada dała nam możliwość edukacji i platformę, aby stać się kimś. To uczyniło mnie człowiekiem, jakim jestem dziś. Z całą naszą rodziną przeszliśmy przez bardzo wiele, ale jestem bardzo dumny będąc obywatelem Kanady – mówił dalej 18-latek.

W dalszej części swojego wywiadu młody Kanadyjczyk odniósł się jeszcze do obecnej kadry Bayernu Monachium. Davies nie ukrywa, że obecność w zespole kogoś takiego jak Arjen Robben ma dla niego ważne znaczenie, zwłaszcza że może od niego nauczyć się wiele dobrego.

− Zawsze ceniłem Thiago Alcantarę. Z kolei Arjen Robben jest inspiracją dla każdego młodego zawodnika na mojej pozycji. Mam nadzieję wiele się nauczyć od nich. Grałem nimi w FIFIE, a teraz jesteśmy w jednej drużynie – to wywołuje na mojej twarzy wielki uśmiech – podsumował Davies.

źródło: FourFourTwo

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama07.12.2018 06:29
Teraz czas na ruch Daviesa. Oby wskoczył już w styczniu i dostawał minuty. Wiadomo sytuacja w tabeli jest trudna więc musi serio coś wnieść a nie tylko na zasadzie "dostanie szanse"
05.12.2018 18:43
Gdyby Sanches wypalił i Davis zaraz za nim to by było naprawdę mega.Renato dostaje szanse bo dużo kontuzji ale już teraz powinien grać zamiast Goretzki.
05.12.2018 18:01
Bayern zrobił pierwszy krok, teraz wszystko w rękach piłkarza.

reklama