DieRoten.pl
Reklama

Dani Olmo nie jest tematem w Bayernie

fot. Fotolia
Reklama

W związku z nadchodącym letnim okienkiem transferowym, w mediach pojawia się coraz więcej plotek oraz spekulacji transferowych.

Wiele tych doniesień związanych jest także z Bayernem, który po rozczarowującym sezonie, zdaniem licznych dziennikarzy w Niemczech i nie tylko, będzie chciał latem przeprowadzić niemałą rewolucję kadrową.

Na ten moment media spekulują głównie o pozyskaniu nowego środkowego napastnika oraz pomocnika, ale coraz częściej pojawiają się również informacje odnośnie zatrudnienia zawodników na inne pozycje – jak chociażby na prawą stronę obrony czy też pozycję „8” lub „10”.

Według hiszpańskich mediów, mistrzowie Niemiec mają od pewnego czasu bacznie śledzić sytuację Daniego Olmo, którego kontrakt z RB Lipsk wygasa z końcem czerwca przyszłego roku. Ekipa „Byków” co prawda pragnie przedłużyć umowę Hiszpana, ale ten najpewniej będzie chciał podjąć się nowego wyzwania.

Co prawda Barcelona od dawna ceni sobie usługi pomocnika, ale mówi się, że klub ze stolicy Katalonii ma obecnie inne priorytety. Tym samym sytuację mogą wykorzystać Real Madryt lub Bayern Monachium, czyli dwa kluby, które walczą rzekomo o podpis 25-latka.

Ile jednak we wszystkich tych doniesieniach jest prawdy? Jak poinformował dziennikarz Tobias Altschaeffl ze sportowej redakcji „Bilda”, Olmo nie jest tak naprawdę tematem rozważań wewnątrz FCB, zwłaszcza że „Bawarczycy” są bardzo dobrze obsadzeni na jego pozycji.

Doniesienia te potwierdzają także inne niemieckie źródła – choć Dani mógłby być interesującą opcją dla klubu, to Bayern ma inne priorytety. Ponadto latem 2024 roku mistrzowie Niemiec dołożą wszelkich starań, aby ściągnąć Floriana Wirtza z Bayeru 04.

Źródło: Bild / Podcast Bayern Insider
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...