Damnjanovic: Mogłyśmy strzelić więcej goli

Sezon 2023/2024 w przypadku żeńskiej drużyny Bayernu Monachium dobiega już powoli końca. Monachijkom pozostały już raptem 4 spotkania do zakończenia tej kampanii.

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie 5:1 nad Duisburgiem, tym razem monachijki w ramach 19. kolejki ligowej mierzyły się na własnym podwórku z Werderem Bremą.

Koniec końców zawodniczki bawarskiego klubu pokazały się ponownie z bardzo dobrej strony i zwyciężyły 3:0, dopisując do swojego dorobku kolejny komplet punktów. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelczyń wpisały się kolejno Eriksson, Damnjanovic oraz Stanway.

− Brema utrudniła nam zadanie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Obrona Bremy była całkiem dobra i agresywna w atakach – powiedziała Damnjanovic.

− W drugiej połowie nasze rywalki czuły się nieco zmęczone i nie były tak obecne. Wykorzystałyśmy to. Mogłyśmy strzelić jeszcze więcej goli – podsumowała Jovana Damnjanovic.

Dzięki wczorajszej wygranej nad Bremą, monachijki są już jedną nogą mistrzyniami Niemiec – na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu ligowego 2023/24, podopieczne Alexandra Strausa mają aż 7 punktów przewagi nad Wolfsburgiem.