DieRoten.pl

Dajaku jeszcze tej zimy zostanie wypożyczony?

14.01.2021, 09:01:49
Photogenica

Choć Bayern nie planuje żadnych wzmocnień tej zimy, to w dalszym ciągu klub ze stolicy Bawarii może opuścić jeden, a nawet dwóch piłkarzy.

Jak się już pewnie domyślacie mowa jest przede wszystkim o Zirkzee, ale ostatnio coraz więcej mediów niemieckich i zagranicznych donosi, że z Bayernu na wypożyczenie może udać się Leon Dajaku. Streszczenie wszystkich spekulacji z ostatnich 48 godzin znajdziecie poniżej.

Bild

Jako pierwszy informacje o możliwym odejściu Leona przekazał dziennik „Bild”. Z ujawnionych doniesień wynika, że Union szuka nowego piłkarza do ofensywy. Jako że Michel i Dursun są zbyt drodzy tej zimy, to w grę może wchodzić wypożyczenie. Głównym kandydatem jest Dajaku z Bayernu II, który dwukrotnie miał już okazję zadebiutować w pierwszym zespole FCB.

19-latek może grać na różnych pozycjach w ataku. Mówi się, że stołeczny klub byłby dla niego kolejnym krokiem w karierze, gdzie mógłby nabrać niezbędnego doświadczenia i praktyki meczowej. To również z tego powodu utalentowany skrzydłowy nie znalazł się ostatnio w kadrze na bój z SV Meppen w III Lidze (wygrana monachijczyków 2:0).

Obecna umowa Leona z „Bawarczykami” obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, dlatego też wypożyczenie ma sens – niewykluczone nawet, że w grę będzie wchodzić wypożyczenie dłuższe niż tylko na pół roku.

Sky

Niemiecki „Sky” donosi z kolei, że oprócz Unionu Berlin, potencjalnym kierunkiem dla Dajaku jest francuska Ligue 1 i zespół OGC Nicea. Mówi się, że pomocnik nie ma żadnych konkretnych preferencji i wyobraża sobie zarówno przenosiny do Nicei, jak i Berlina.

Goal Italia

Jak się okazuje lista potencjalnych nabywców pomocnika „Gwiazdy Południa” jest coraz dłuższa. Jeśli mowa o niemieckim kierunku, to Dajaku znajduje się na celowniku takich klubów jak Union i Kolonia. Ponadto wymienia się również francuską OGC Niceę. Jeśli natomiast wierzyć doniesieniom z Włoch, to 19-latek budzi również zainteresowanie AC Milanu.

Przedstawiciele Niemca mieli wysłuchać już wszystkich 4 ofert, zaś decyzja w sprawie jego dalszej przyszłości powinna zapaść jeszcze w tym tygodniu. Sam zawodnik pragnie udać się na wypożyczenie, zaś jego celem jest ustabilizować się w Bayernie w przyszłości.

źródło: Różne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)15.01.2021 19:13
A może wypożyczenie do jakiegoś, drugoligowego zespołu? Tam będą jeszcze większe szanse na regularną grę, ale najważniejsze, aby grał gdziekolwiek.
14.01.2021 18:21
Nie czytam już tych wypocin prasy!!
14.01.2021 14:09
Od lat ta sama gadka, pod każdy art. o wypożyczeniu lub odejściu młodego z rezerw Bayernu. O jej, szkoda, że nie dostał szansy. A taki talent... Ludzie, zacznijcie wyciągać wnioski bo tak się dziwnie składa, że poza Bayernem w 99% przypadków nie są w stanie udowodnić swojego talentu. Grają w trzeciej lidze, trenują z pierwszą ekipą, wystarczająca szansa, aby się pokazać. Może jednak w klubie potrafią ocenić potencjał, gdyż spektakularnych wpadek na tym polu nie zaliczamy?

@Matilegolas Stiller tak się wyróżnia, że nawet do rep. młodzieżowych się nie łapie. Tak się wyróżnia, że ma 96 średnią not w Kickerze (w 3 lidze) Taki talent. A Richarads to jeszcze szczypiorek, nie jest gotowy fizyczna na dorosłą piłkę. Pomijając, że naszą grę ciągnie 30 letni Timo Kern.

Edytowano : 2021-01-14 14:13:25

I to nie jest tak, że Muller wziął się z dupy. 15 goli w 32 spotkaniach 3 ligi, wcześniej 18 w 26, a nie grał na szpicy tylko na boku. Dziś taki Dajaku 3 gole i asysta, rok temu 4 gole i 4 asysty. Taki gigant.
14.01.2021 11:56
@Pawlszon Nie sądzę, żeby taki Costa jakoś specjalnie się wyróżniał na treningach. Stiller, podobnie Richards, wyróżnia się w rezerwach, nie tylko na treningach, o czym mówią wszyscy Flickowi, a szans w ogóle nie dostaje. Nie świadczy to o tym, że się nie nadaje, a jedynie o tym, że trener nie chce dać mu szansy. Nie wiem, czego się boi, a może to jedynie jego uparcie. Taki Thomas przy Flicku też zgniłby w rezerwach, ale na szczęście van Gaal nie bał się zaryzykować i postawił na niego.
14.01.2021 11:31
@Matilegolas
Jakby wyróżniał się na treningach to by szansę swoją dostał, a tak wypożyczenie to jedyny sensowny ruch, bo można byłoby ocenić czy nadaje się w ogóle do gry w Bundeslidze.
14.01.2021 11:23
Szkoda, że nie dostaje szans u nas w pierwszym zespole. Gorszy od Costy nie byłby.
14.01.2021 11:23
Campus zaczyna się osłabiać
14.01.2021 10:58
Jedyne wyjście dla niego.
14.01.2021 10:45
idź chłopku, idź... może dzięki temu eksploduje :-)
jak debiut to raz ;-)
14.01.2021 09:23
W Bayernie szansy nie dostanie więc niech idzie się ogrywać.