DieRoten.pl
Reklama

Czego spodziewać się na dzisiejszej konferencji Alaby?

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Jak już informowaliśmy Was wcześniej, dzisiejszego popołudnia odbędzie się specjalna konferencja prasowa, podczas której na pytania będzie odpowiadać David Alaba.

Tuż po wczorajszym spotkaniu z Arminią Bielefeld, mistrzowie Niemiec za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdzili, że dziś o 14:00 odbędzie się konferencja prasowa, podczas której na pytania dziennikarzy będzie odpowiadać David Alaba. Choć klub nie poinformował czego dotyczyć będzie owa konferencja, to dziennikarze nie mają wątpliwości, że tematem będzie przyszłość Austriaka i ogłoszenie decyzji o odejściu.

Niemiecki dziennik „Bild” donosi, że 28-latek ogłosi swoje odejście po zakończeniu bieżącego sezonu, po tym jak nie był w stanie osiągnąć porozumienia z „Bawarczykami”. Dziennikarze podkreślają zarazem, że podjęcie decyzji było dla defensora bardzo trudne.

Mówi się, że po wyjaśnieniu kwestii swojej przyszłości, David w pełni będzie chciał skupić się na ekipie rekordowego mistrza Niemiec i dograć sezon 2020/21 do końca, oddając się FCB. Póki co nie wiadomo jednak, jaki kierunek mógłby obrać sobie reprezentant austriackiej reprezentacji narodowej.

Wymarzonym kierunkiem dla Alaby jest Real Madryt, jednakże wychowanek bawarskiego klubu jest w stanie wyobrazić sobie również transfer do Premier League, gdzie jego usługami zainteresowane są takie zespoły jak Liverpool, Chelsea oraz Manchester City.

„Bild” zaznacza jeszcze, że Bayern pogodził się z odejściem Austriaka. Po tym jak monachijczycy wycofali swoją ofertę dla 28-latka, bossowie „Die Roten” postanowili działać na rynku transferowym. Oprócz pewnego już pozyskania Dayota Upamecano, na Alliaz Arenę ma także trafić Omar Richards z Reading (na zasadzie wolnego transferu).

David Alaba

David Alaba trafił do młodzieżówki bawarskiego klubu latem 2008 roku z Austrii Wiedeń. Od momentu swojego debiutu w pierwszym zespole rozegrał już łącznie 415 spotkań, w których to strzelił 33 bramki, zanotował 50 asyst oraz sięgnął z kolegami po 26 tytułów.

 

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...