Copa America: Hat-trick Santa Cruza!

Napastnik Bayernu Monachium, Roque Santa Cruz strzelił trzy bramki w meczu Copa America, Kolumbia - Paragwaj. 26-letni Paragwajczyk był zdecydowanym numerem jeden na boisku, choć przez większą część meczu ton nadawali piłkarze z Kolumbii. Santa Cruz wpisywał się na listę strzelców kolejno w 30, 46 i 80 minucie spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 0:5.

W 30. minucie Santa Cruz otrzymał podanie na wolne pole i bez problemu minął bramkarza, po czym skierował piłkę do bramki rywala. W 46. minucie Roque popisał się szybkością. Wygrał on pojedynek biegowy z Ivanem Cordobą i po niecałych 30 sekundach drugiej połowy podwyższył na 2:0. W 80. minucie Santa Cruz zdobył bramkę głową, po dobrym dośrodkowaniu. Był to pierwszy Hat-trick na tegorocznej imprezie.

Od dłuższego czasu spekuluje się, że Santa Cruz odejdzie z Bayernu. Zawodnik jest jedynie rezerwowym w drużynie i chciałby odejść, jednak do klubu nie wpłynęła na razie oferta satysfakcjonująca zarząd FCB. Z kolei w jednym z wywiadów Michael Henke stwierdził, że wychodzi z założenia, iż Paragwajczyk jednak pozostanie w Bayernie.

źródło: własne/ onet.pl