Dokładnie 7 marca 2023 roku, swoją karierę piłkarską zakończył oficjalnie Diego Contento, czyli wychowanek i były defensor Bayernu Monachium.
Niemiec o włoskim pochodzeniu od lipca 2021 roku pozostawał bez klubu i mimo treningów z Bayernem II, Diego nie znalazł już nowej drużyny. W związku z tym 7 marca 2023 roku postanowił ostatecznie zakończyć swoją karierę piłkarską.
Contento nie zamierza jednak żegnać się ze światem piłki, albowiem jak zdradził na łamach „TZ” – rozpoczął kurs trenerski. 32-latek jest świadom, że musi najpierw zacząć od najniższego szczebla, ale mimo wszystko jego głównym celem jest wrócić kiedyś do FCB.
− Jestem jeszcze młody, ale oczywiście trzeba zacząć od najniższego szczebla, krok po kroku. Moim celem jest jednak zostać pewnego dnia trenerem pierwszego zespołu – powiedział Contento.
− Moim celem jest wrócić i pracować w Bayernie. Dorastałem w Monachium. Dla mnie Bayern to wcielenie „Mia san Mia”, ten klub jest dla mnie jak rodzina. To zawsze będzie mój macierzysty klub – podsumował Diego Contento.
Diego Contento miał okazję rozegrać łącznie 134 spotkania dla Bayernu (licząc pierwszy zespół, ekipę U-23 oraz U-19), zaś jego dorobek w tym czasie to 7 bramek oraz 10 asyst.
 
            
             
            ![2. runda DFB Pokal: 1. FC Koeln vs Bayern Monachium [zapowiedź]](https://www.dieroten.pl/uploads/gallery/lg/48a35cdd7f750ea3af46108f16699e9f.jpg) 
        ![8. kolejka BL: Borussia M'gladbach - Bayern Monachium [zapowiedź]](https://www.dieroten.pl/uploads/gallery/lg/b85f79a5f1d94a3cace7f4f830e0e87a.jpg) 
         
         
         
         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                     
                     
                     
                     
                    
Komentarze