DieRoten.pl

Od momentu finału Ligi Mistrzów w Lizbonie minęło już kilka miesięcy. Jednego możemy być pewni − data 23 sierpnia 2020 roku już na zawsze zapadnie w naszej pamięci.

Niemiecki dziennik „Bild” ruszył niedawno z nową serią, która poświęcona jest wspomnieniom piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec z minionego sezonu i nie tylko.

Tym razem swojego głosu użyczył Kingsley Coman, którego bramka w finale Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain zapewniła monachijczykom jakże cenne zwycięstwo i upragnione trofeum. Francuz zdradził, że o występie od samego początku dowiedział się na kilka godzin przed spotkaniem.

– Dowiedziałem się, że zagram od początku z PSG o 13:00. Byłem w siódmym niebie! Trener Hansi Flick poinformował mnie osobiście. Choć tego nie okazywałem, to kiedy trener powiedział mi, że zagram - w głębi duszy byłem szczęśliwy – opowiedział Coman.

– Kiedy Hansi Flick mi zaufał, to wiedziałem od samego początku, że to będzie wielka noc! – mówił dalej Francuz.

– To szalone, ale to prawda, że boję się główek i moi koledzy z zespołu żartują o tym. Możecie nawet na zdjęciach zobaczyć, że kiedy uderzyłem, to miałem zamknięte oczy. To było instynktowne, naturalny odruch. Zawsze staram się mieć otwarte oczy, ale w tamtym momencie to był odruch – dodał.

Kingsley Coman nigdy nie był dobry w główkach – czego też sam nie ukrywa. Co więcej nawet podczas finalnego treningu w przeddzień meczu, Francuz spisywał się pod tym względem fatalnie.

– Co najlepsze – dzień przed meczem, podczas finalnego treningu, nie byłem w stanie zamienić na bramkę żadnej główki! – podsumował śmiejąc się.

źródło: Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama01.01.2021 11:08
Jakoś nikomu nie brak Coutinio i Perisicia którzy rozczarowują w swoich obecnych klubach.Cou miał dobry początek w Barcelonie potem dostosował się do reszty
31.12.2020 18:19
Czas pokazał ze był to strzał w dziesiątkę!!
31.12.2020 17:39
Jak dla mnie to może już nigdy gola z główki nie strzelić, bo tego najważniejszego już strzelił.
31.12.2020 15:01
Fajnie, że tak odpalił. To był chyba przełomowy gol w jego karierze. Oby już na stałe przeszedł na dobrą stronę mocy.
31.12.2020 14:06
Jeden gol całą noc zabawy !!