Coman i Lucas zwycięzcy, świetny mecz Staniego

Wczorajszego wieczoru odbyły się kolejne spotkania w ramach czwartej i ostatniej zarazem przerwy reprezentacyjnej w trwającym sezonie 2021/2022.

W ubiegły poniedziałek oficjalnie rozpoczęła się czwarta przerwa reprezentacyjna w sezonie 2021/22. Przypominamy, że z pierwszego zespołu Bayernu powołanych zostało 16 zawodników, zaś z Campusu aż 32, co jest nowym rekordem w historii klubu. Wczorajszego wieczoru mogliśmy oglądać w akcji wielu graczy FCB.

Stade Orange Velodrome w Marsylii: Francja 2:1 (1:1) WKS

Francuska reprezentacja w swoim pierwszym sparingu podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej mierzyła się z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Spotkanie było w „miarę” wyrównane, ale to podopieczni Didiera Dechampsa wygrali 2:1, dzięki bramce strzelonej w doliczonym czasie gry przez Tchouameniego. Jeśli mowa o zawodnikach Bayernu, to Lucas Hernandez oraz Kingsley Coman zagrali od samego początku. Mistrzowie Świata z 2018 roku zagrają jeszcze 29 marca z RPA.

Stade Omnisport w Douala: Kamerun 0:1 (0:1) Algieria

Niestety, ale powodów do zadowolenia z pewnością nie może mieć Eric Maxim Choupo-Moting i jego koledzy z Kamerunu, którzy mimo usilnych starań, nie byli w stanie pokonać Algierii i w meczu eliminacji do mistrzostw Świata w 2022 roku, Kameruńczycy polegli 0:1. Napastnik Bayernu rozegrał 90 minut. Okazję do rewanżu podopieczni Rigoberta Songa będą mieli 29 marca.

Andelko Herjavec w Varazdin: Chorwacja U-21 0:0 (0:0) Austria U-21

Co prawda zespół Chorwatów U-21 zremisował bezbramkowo z Austrią U-21, ale bardzo dobre spotkanie rozegrał Josip Stanišić, który został wybrany Piłkarzem Meczu. Zanim młody Chorwat wróci do Monachium, to wraz z kolegami rozegra jeszcze spotkanie z Finlandią U-21 w najbliższy wtorek.

Cairo International Stadium w Kairze: Egipt 1:0 (1:0) Senegal

Podobnie jak Choupo-Moting, tak i Bouna Sarr nie ma powodów do świętowania, albowiem zdobywcy Pucharu Narodów Afryki zostali wczorajszego wieczoru pokonani przez Egipt 1:0 w pojedynku w ramach eliminacji do Mundialu w 2022 roku. 29 marca Senegalczycy będą mieli okazję do rewanżu. Wspomniany wyżej defensor FCB rozegrał z kolei pełne 90 minut.

Tivoli w Aachen: Niemcy U-21 4:0 (3:0) Łotwa U-21

Z kolei w pojedynku Niemiec U-21 z Łotwą U-21, 28 minut rozegrał Malik Tillman, który strzelił jedną z bramek, zaś młodzi Niemcy pokonali swoich rywali aż 4:0. 29 marca rywalem podopiecznych Antonio Di Salvo będzie jeszcze Izrael.