Coman, Costa i Alaba w reprezentacjach

Coman

Nowy nabytek Bayernu Monachium Kingsley Coman zaliczył w meczu z Islandią asystę. Mimo starań młodego Bawarczyka Francuzi przegrali to spotkanie 3:2. Był to mecz kwalifikacyjny U-21 do Mistrzostw Europy. Mecz mógł się ułożyć lepiej, gdyby nie czerwona kartka Paula Nardiego w 8. minucie.

Alaba

David Alaba i jego koledzy z Austrii awans na Euro mają już praktycznie zapewniony. W meczu z Mołdawią Austriacy wygrali 1:0 i nadal są liderami grupy G. Obrońca Bayernu grał do 90 minuty, po czym został zdjęty z boiska. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył zawodnik Werderu Brema - Zlatko Junuzovic. Kolejnym rywalem będzie zespół Szwecji. Austria potrzebuje zaledwie jeden punkty, by zagwarantować sobie awans.

Costa

Douglas Costa i jego koledzy z Brazylii podczas wyjazdu do USA wygrali towarzyskie spotkanie z Kostaryką 1:0. Bramkę dla Seleção zdobył zawodnik Zenitu Hulk. Costa zaliczył baradzo dobry występ i miał nawet okazję na bramkę, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Magik z Bayernu grał do 82. minuty meczu.