Chile Vidala ulega Ekwadorowi

Zła passa podopiecznych Juana Antoniego Pizzi trwa nadal. W swoim ostatnim meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata 2018 Chile uległo na wyjeździe Ekwadorowi 3-0. Zawodnik Bayernu Monachium rozegrał pełne 90 minut.

Pierwszą bramkę dla Ekwadoru zdobył Antonio Valencia w 19' minucie, zaś cztery minuty później Chilijczyków dobił Ramirez. Trzecią i ostatnią bramkę zdobył zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie Felipe Caicedo.

Na chwilę obecną Vidal i spółka zajmują siódme miejsce w tabeli i tracą do miejsca gwarantującego bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata pięć punktów. Bilans podopiecznych Pizziego po dziewięciu spotkaniach to trzy wygrane, dwa remisy i cztery porażki.

Szansę na rehabilitację Chile będzie miało już 12 października w starciu z Peru. Jeśli Chilijczycy nie zaczną wygrywać, to marzenia dwukrotnych zwycięzców Copa America z rzędu o grze na Mistrzostwach Świata w Rosji mogą legnąć w gruzach.