DieRoten.pl
Reklama

„Chcemy aby Wanner grał dla Niemiec”

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Niedawno w ramach przerwy reprezentacyjnej, powołanie do dorosłej reprezentacji narodowej Austrii otrzymał 16-letni Paul Wanner.

Utalentowany pomocnik ma na swoim koncie liczne występy w młodzieżówce Niemiec, ale warto podkreślić, że z racji na swoje podwójne obywatelstwo, 16-latek może również z powodzeniem reprezentować barwy Austrii.

Co prawda Paul Wanner otrzymał powołanie do austriackiej kadry narodowej, ale zgodnie z obietnicą Ralfa Rangnicka, zawodnik nie został użyty w żadnym sparingu. Z kolei ostatnio na temat wychowanka Bayernu wypowiedział się dyrektor sportowy niemieckiej reprezentacji – Joti Chatzialexiou.

− Zasadniczo nie jestem fanem skakania po federacjach. Gra dla drużyny narodowej oznacza identyfikację z krajem i związkiem. Wymagamy tego od każdego zawodnika – powiedział Chatzialexiou.

− Z całym szacunkiem dla Austrii, oczywiście w Niemczech droga do zostania reprezentantem kraju jest nieco trudniejsza. Szczególnie jako młody zawodnik potrzebujesz cierpliwości. Oczywiście chcielibyśmy, aby Paul nadal grał w koszulce Niemiec – dodał.

− Oczywiście, to dla której drużyny narodowej chce grać i jaką drogę chce obrać, należy do niego samego. Paul jest integralną częścią naszych drużyn narodowych od U-15. Więc jesteśmy z nim w ciągłej wymianie dotyczącej jego dalszego rozwoju i perspektyw – mówił dalej.

− Wiadomo, że ma też prawo grać dla Austrii. On zna plan, jaki mamy wobec niego. Kiedy Ralf Rangnick odwiedził nas niedawno w Campusie DFB, poinformował, że nominuje Paula do Austrii. Paul chce mieć to doświadczenie, zaakceptowaliśmy jego decyzję – podsumował Joti Chatzialexiou.

Nieoficjalnie mówi się, że w najbliższym czasie Niemiecki Związek Piłki Nożnej będzie chciał spotkać się z Wannerem w sprawie jego sytuacji kadrowej. Z kolei niemieckie media informują, że Bierhoff i Flick mieli już odbyć rozmowę z utalentowanym pomocnikiem jakiś czas temu.

Źródło: TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...