Cancelo z bramką dla Portugalii

W ubiegły poniedziałek oficjalnie rozpoczęła się kolejna przerwa reprezentacyjna. Tradycyjnie powołanych zostało wielu graczy pierwszej zespołu FCB.

Jeśli mowa o portugalskiej reprezentacji narodowej, to powołanie otrzymał Joao Cancelo, który na Allianz Arenę trafił pod koniec zimowego okienka transferowego w ramach półrocznego wypożyczenia z Manchesteru City.

Nie dalej jak wczoraj wieczorem, defensor wraz ze swoimi kolegami z portugalskiej reprezentacji narodowej miał okazję zagrać w meczu eliminacji do EURO 2024 z Liechtensteinem. Jak można było się spodziewać, Portugalczycy odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

Koniec końców pojedynek na Estadio Jose Alvalade zakończył się wynikiem 4:0 na korzyść podopiecznych Roberto Martineza.

Wspomniany wyżej Cancelo pokazał się z bardzo dobrej strony i zdobył nawet jedną z bramek (obrońca monachijczyków spędził na boisku pełne 90 minut). Co do pozostałych goli, na listę strzelców wpisali się jeszcze Bernardo Silva oraz Cristiano Ronaldo (dwukrotnie).

W niedzielę Luksemburg

Zanim Cancelo powróci do Monachium, to w najbliższą niedzielę Portugalczyków czeka jeszcze jeden mecz w ramach marcowej przerwy reprezentacyjnej – rywalem zespołu prowadzonego przez Roberto Martineza będzie Luksemburg. Początek tego meczu zaplanowano o 20:45.