Było blisko. Polska - Niemcy 2:2

W przed chwilą zakończonym meczu pomiędzy Polską a Niemcami padł remis 2:2. Bohaterem meczu bez wątpienia został bramkarz biało-czerwonych Wojciech Szczęsny, który uchronił swój zespół przed stratą kilku bramek.

Mecz obfitował w sytuacje podbramkowe dla obu zespołów. Swoje szanse mieli Miroslav Klose, Phillip Lahm, Lukas Podolski oraz Toni Kroos, ale żaden z nich nie potrafił pokonać bramkarza Arsenalu. Z drugiej strony polacy pokazali dobrą grę w kontrze i gdyby Sławomir Peszko zachował trochę więcej zimnej krwi w którejś z sytuacji sam na sam, do przerwy prowadziliby polacy.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia - bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski, po błędzie obrony niemieckiej. Prowadzenie nie utrzymało się długo, ponieważ po faulu na Thomasie Muellerze, sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Toni Kroos.

W końcówce współgospodarze EURO 2012 grali w 10 po czerwonej kartce dla Arkadiusza Głowackiego. Ostatnie minuty przyniosły wielkie emocje kibicom zgromadzonym na PGE Arenie. Najpierw rzut karny, podyktowany za faul Tima Wise na Pawle Brożku, na bramkę zamienił piłkarz BVB - Kuba Błaszczykowski, a w ostatniej akcji spotkania, po dośrodkowaniu Muellera, gola zdobył Cacau.

Piłkarze stworzyli świetnie widowisko. Historyczne zwycięstwo polaków było bardzo blisko, ale spotkanie zakończyło się remisem. Z dobrej strony pokazali się piłkarze Bayernu Monachium - Thomas Mueller, który w 61 minucie zmienił Łukasza Podolskiego, zaliczył asystę a także wywalczył rzut karny, oraz Toni Kroos, który zdobył bramkę pokonując Szczęsnego z 11 metrów.

Składy:

Polska: Szczęsny - Wasilewski, Głowacki, Perquis (73' Glik), Wawrzyniak, Dudka, Murawski, Błaszczykowski (90+3' Pawłowski), Mierzejewski (84' Rybus), Peszko (65' Matuszczyk), Lewandowski (79' Brożek).

Niemcy: Wiese - Traesch, Mertesacker, Boateng, Lahm (46' Schmelzer), Rolfes (77' Bender), Schurrle, M. Goetze, Kroos, Podolski (61' Mueller), Klose (46' Cacau).

Żółte kartki: Głowacki (Polska) oraz Kroos (Niemcy).

Czerwona kartka: Arkadiusz Głowacki /81' - za drugą żółtą/ (Polska).

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy).