DieRoten.pl

Bundesliga wprowadza nagrodę „Fair Play of the Season”

fot.
Reklama

Oficjalny serwis „Bundesliga.com” poinformował wczoraj, że wraz z zakończeniem sezonu 2021/22 wprowadzona zostanie nowa nagroda pod tytułem „Fair Play of the Season”.

Wraz z zakończeniem sezonu 2021/22, Bundesliga po raz pierwszy w historii wprowadzi nagrodę „Fair Play of the Season”, która zostanie wręczona przez Milkę.

Oficjalny serwis „Bundesliga.com” prezentuje już każdego tygodnia wybrane momenty fair play, które pomogą w ukształtowaniu listy finalistów. Co więcej sporządzeniem finałowej listy zajmie się legendarny Philipp Lahm, który w swojej karierze nie otrzymał ani jednej czerwonej kartki.

− Powinno się doceniać, gdy ktoś zachowuje się fair na boisku. Fair play jest równie ważne w całym naszym społeczeństwie – powiedział Lahm.

− Ważne jest, aby uhonorowani zostali zawodnicy, którzy coś osiągnęli - coś pozytywnego dla naszego społeczeństwa i dla sportu – podsumował Philipp Lahm.

Jeśli mowa o systemie głosowania, to będzie on wyglądał tak samo, jak w przypadku wybierania Piłkarza Miesiąca i Sezonu w Bundeslidze – głosy kibiców będą stanowiły 40% wagi, podczas gdy głosy ekspertów i przedstawicieli 18 klubów po 30%.

Niebawem powinno się ukazać więcej informacji na temat „Fair Play of the Season” w niemieckiej pierwszej Bundeslidze.

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...