DieRoten.pl

„Brazzo” na temat Boatenga, Kovaca, Tolisso i przygotowań

09.08.2018, 10:40:31
FotoOlimpik

Wczoraj mistrzowie Niemiec pokonali w meczu towarzyskim amatorski zespół FC Rottach-Egern 20:2. Po meczu na pytania dziennikarzy odpowiadał dyrektor sportowy Bayernu Monachium, czyli Hasan Salihamidzic.

reklama

Hasan Salihamidzic w swojej rozmowie z dziennikarzami odniósł się przede wszystkim do osoby Corentina Tolisso i jego trwającego właśnie urlopu po mistrzostwach Świata – niektóre osoby zarzucają Francuzowi brak ambicji, albowiem spora część jego kolegów z kadry narodowej skróciła już urlopy i powróciła do treningów. Bośniak jest innego zdania.

W meczu z FC Rottach-Egern w kadrze „Bawarczyków” w obu połowach zabrakło Jerome’a Boatenga – miało to jednak związek z niegroźnym urazem.

Dyrektor sportowy bawarskiego klubu poruszył także inne tematy związane z Bayernem Monachium. Co więcej „Brazzo” odniósł się także do innych spraw niemających większego związku z FCB – jak na przykład transfer Witsela do Borussii Dortmund.

Hasan Salihamidzic na temat:

…Jerome’a Boatenga: „Jerome miał problemy z rzepką, dlatego też nie mógł zagrać. Czy zostanie w FCB? Nie będę tego komentował. Boateng wywiera na mnie dobre wrażenie, zachowuje się całkiem normalnie, tak jak na niego przystało. Wiele ze sobą rozmawiamy.”

…Corentina Tolisso: „Wszystko pozostaje zgodnie z ustalonym planem. Coco powinien odpocząć, nacieszyć się wolnym czasem i wrócić do klubu pełni sił i z poczuciem głodu gry w piłkę.”

…Leona Goretzki i Serge’a Gnabry’ego: „W ostatnich spotkaniach pokazali się z bardzo dobrej strony. Gnabry nie zagrał ze względu na drobną chorobę. Nie zagrał z FC Rottach-Egern, nie chcieliśmy ryzykować, to był środek zapobiegawczy.”

…transferu Witsela do BVB: „Jesteśmy szczęśliwi, że rywalizacja rośnie. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby Bundesliga stała się ciekawsza.”

…obozu przygotowawczego nad Tegernsee: „Mamy tutaj wspaniałe warunki, jesteśmy w stanie trenować bardzo dobrz. Teraz przyjdzie nam zagrać pierwszy poważny test w Superpucharze. Chcemy dać z siebie wszystko i zdobyć ten tytuł. Mamy coś do udowodnienia, zaś dla Niko ten mecz będzie wyjątkowy.”

…Niko Kovaca: „Niko jest typem człowieka, który haruje bardzo ciężko i wyjaśnia wszystkie szczegóły bardzo dokładnie. Pracujemy teraz pod jego wodzą nieco inaczej niż w ostatnich latach, Niko zmienił niektóre rzeczy. Posiada jasny i przejrzysty plan na grę w piłkę. Dla przykładu w meczu z Man Utd mogliście zauważyć jak chcemy grać pressingiem. To ważne, aby każdy piłkarz brał w tym udział. Z tym składem może to wyjść dobrze.”

…młodych juniorów: „Każdy z młodziaków wykonał dobrą robotę w przygotowaniach. Moim zdaniem nasz proces szkolenia młodzieży zmierza w dobrym kierunku.”

…zaproszenia Hoenessa na grilla: „Prezydent Uli Hoeness zaprosił nas wszystkich do siebie. Oczywiście Uli jest szczęśliwy, kiedy ktoś odwiedza go w domu. To było bardzo przyjemne wieczorne spotkanie, przygrywał zespół, wspólnie zasiedliśmy do stołu i dobrze zjedliśmy.”

…sparingu z FC Rottach-Egern: „Zagraliśmy ten sparing dla tego klubu, ponieważ przyjęli nas u siebie w miły i gościnny sposób. Chcieliśmy się im za to odwdzięczyć. Jesteśmy zadowoleni, że prawdopodobnie za rok powrócimy tu ponownie.”

źródło: Twitter / Sport1 / Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama11.08.2018 07:41
@josh, miejmy nadzieje.
10.08.2018 11:17
A może to tylko cisza przed burzą?
09.08.2018 21:04
Nic na temat zbrojenia się czyli transfery kompletna cisza i pustka.
09.08.2018 20:34
Głównie miałem na myśli, że jest spory, a nie rozbity na kilka części :)
W dodatku nie wspomniałem nic o jakiś nowych szczegółach czy nowościach :)
09.08.2018 14:30
Wywiad nic nowego nie ukazał z życia Bayernu. Zero jakichkolwiek szczegółów, same banały: wszyscy dobrze pracują, są wspaniali, wkonją dobrą robotę. Nic nowego
09.08.2018 11:33
Bardzo fajny, złożony wywiad :) Czekamy w takim razie na zakończenie sprawy z transferem Boatenga i niedzielny mecz o Superpuchar Niemiec.

reklama