DieRoten.pl

Brazzo: Lewy nie musi się martwić o naszą pracę

03.09.2019, 12:21:42
FotoOlimpik

Nie dalej jak wczoraj w niemieckim magazynie „Kicker” pojawił się obszerny wywiad z obecnym dyrektorem sportowym Bayernu Monachium, czyli Hasanem Salihamidzicem.

Dyrektor sportowy „Gwiazdy Południa” wypowiedział się na wiele tematów związanych z Bayernem Monachium. Jak można było się spodziewać wiele kwestii dotyczyło letniego okienka transferowego w wykonaniu mistrzów Niemiec.

Salihamidzic zapytany o wypowiedzi Roberta Lewandowskiego względem konieczności wzmocnień sprzed kilku tygodni dał jasno do zrozumienia, że Polak nie musi się martwić o pracę sterników FCB, ponieważ klub wie doskonale, co leży w jego obowiązkach.

Ponadto „Brazzo” odniósł się także między innymi do niedoszłego transferu Leroya Sane oraz zatrudnienia przez monachijczyków Perisica, Coutinho oraz Cuisance’a. Jeśli jesteście ciekawi co jeszcze miał do powiedzenia 42-letni sternik bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Hasan Salihamidzic na temat:

…transferów i kadry FCB:

„…Potrzebujemy topowych zawodników, ale z drugiej strony nie możemy mieć w kadrze tylko topowych piłkarzy. Trener miałby wtedy problemy. Potrzebujesz w kadrze także utalentowanych graczy, którzy mają po 17,18, czy 19 lat. Ci juniorzy muszą być traktowani jako alternatywy i planowani na przyszłość.”

…Daviesa i Cuisance’a:

„…Oni już teraz mogą grać. Potrzebują jednak doświadczenia, więc potrzebują spotkań. To ważne, aby trener ich rozwijał. Jeśli nie będziemy rozwijać młodych piłkarzy, to będziemy mieli ciężko, ponieważ Bayern nie może każdego lata wydawać ogromnych sum na transfery.”

…alternatywy dla Roberta:

„…Posiadamy wystarczająco dużo alternatyw. Thomas może grać na środku ataku. Podobnie zresztą Serge Gnabry oraz Ivan Perisic. To wystarczy.”

…słów Lewego o konieczności transferów:

„…Lewy to lider naszego zespołu. Nie musi jednak martwić się o moją pracę, pracę Rummenigge i Hoenessa, a tym bardziej publicznie. To nie jego obowiązki. Myślę, że zrozumiał to.”

…odrzucenia Rebica i Jovica, którzy byli pożądani przez Kovaca:

„…Klub ma zawsze ostatnie słowo. Tak zawsze było w Bayernie i Niko o tym doskonale wie. Nie odnoszę wrażenia, aby miał z tym jakiś problem.”

…Rodriego i pozycji szóstki:

„…W ostatnich dwóch latach dostrzegliśmy, że ta centralna pozycja zapewnia stabilność i gwarantuje sukces, jeśli jest dobrze obsadzona. Dlatego też rozglądaliśmy się tego lata za kimś na 6. Oczywiście Thiago może grać na 6 w wielkich meczach. Fakt, że szukaliśmy kogoś nowego nie oznacza zaraz, że jesteśmy niezadowoleni z obecnych graczy. Naszym zadaniem jest jednak wybiegać w przyszłość.”

…celów na ten sezon:

„…Pragniemy mieć skład wolny od kontuzji. Jeśli będą nas omijać urazy, to mamy szansę zajść daleko we wszystkich rozgrywkach, zwłaszcza w Lidze Mistrzów.”

…konkurencyjności FCB na tle innych:

„…Posiadamy konkurencyjny zespół w Europie. Pragniemy w kadrze zawodników, którzy są głodni sukcesów. Nie chcę dawać trenerowi 22 lub 23 zawodników, aby pięciu każdego meczu siadało na trybunach. Potem rodzą się niepotrzebne konflikty i problemy.”

…dokonanych transferów:

„…Pozyskaliśmy dwóch mistrzów Świata, jednego z najlepszych piłkarzy na świecie w osobie Coutinho, finalistę Mundialu Perisica, wielki niemiecki talent, który posiada wyjątkowe umiejętności, ale potrzebuje czasu, czyli Arpa oraz utalentowanego Francuza – Cuisance’a. Jesteśmy zadowoleni z rezultatów tego okienka.”

…Leroya Sane i możliwego transferu, gdyby nie kontuzja:

„…Leroy doznał poważnego urazu. Życzę mu wszystkiego najlepszego. Nie chcę komentować tej sprawy.”

…Perisica i Coutinho jako tymczasowej alternatywy dla Sane:

„…Zaznaczyłem już, że Bayern musi także znaleźć finansowe alternatywy. W obu przypadkach wypożyczenia była satysfakcjonującymi rozwiązaniami. W kwestii Coutinho nie możesz mówić o kimś, kto jest tymczasowym rozwiązaniem. To jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i nie widzę go jako rozwiązanie na skrzydło. Perisic jest dobrym rozwiązaniem.”

źródło: Kicker.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (16)

reklama03.09.2019 22:56
nie rozumiem: jakie problemy miałby trener mający do dyspozycji wyłącznie topowych graczy? I to nie 22 ani 23, żeby uniknąć sytuacji, w której co tydzień pięciu wygrzewa się na trybunach?

I jak Lewandowski ma się nie martwić pracą Salihamidžicia, skoro martwię się nią ja, a wraz ze mną tysiące kibiców? Przecież to Lewandowski pracuje w tej firmie, my tylko patrzymy na jej pracę.

@kropekk no przecież może. Nieważne, z jakim skutkiem.

@GuteSpiele pójdziesz kiedyś do pracy, będziesz miał jakieś ambicje, to zrozumiesz.
03.09.2019 21:25
Wrr. I mówi to Salihamidzic czyli gosc ktory schrzanil okno transferowe. Bo jeśli nie on to kto? Od czego jest niby dyrektor sportowy?
03.09.2019 19:50
Sezon pokaże czy te transfery były dobre czy nie a całą odpowiedzialność poniesie Hasan, czyli dyrektor sportowy!!
03.09.2019 18:15
@FanGraczyBayern

Jestem podobnego zdania. Uważam, że Lewy dobrze postąpił krytykując zarząd.

Wiadomo, że krytyka ma to do siebie, że raczej nikt jej nie chce słuchać, jednakże czasem jest niezbędna bo działa jednak mobilizująco.
03.09.2019 16:41
@GuteSpiele
Akurat Lewandowski na pewno wie o co chodzi w jego obowiązkach, świetnie się z nich wywiązuje, a właśnie ci u góry niekoniecznie więc krytykując ich publicznie mobilizujesz ich do działania. A Lewandowski jest dużo ważniejszy dla klubu niż tak fatalnie pracujący Brazzk

Edytowano : 2019-09-03 16:42:17

Brazzo*

A on chyba nie widział jak Brazzo zagrał na "6" z BVB

Edytowano : 2019-09-03 16:42:38

Thiago*
03.09.2019 16:27
Bardzo mądrze mówi i ma rację co do Lewego. Chłop chyba nie wie co do jego obowiązków należy, lepiej niech trenuje, a nie klub w prasie krytykuje.
03.09.2019 16:12
03.09.2019 13:49
Po jego wypowiedziach wygląda że ma bardzo mocną pozycję w klubie. Mam nadzieje że szybko to się zmieni i poleci ze stanowiska dyrektora sportowego bo się na nie nie nadaje.
Ciekawa wypowiedź odnośnie alternatywy dla Lewego w ogóle nie wymienił Arpa więc po co go kupili?
Sytuacji z Sane nie chce komentować bo musiał by przyznać że zawalił na całego.
O liczebności składu nie wiem co napisać jak ktoś poważny może mówić że zespół który ma ambicje grać w BL, DP i LM do samego końca czyli jakieś 50 meczów w sezonie może nie mieć w składzie co najmniej 20 graczy z pola? (chyba że mówiąc o 22, 23 zawodnikach Brazzo nie liczył bramkarzy).
I na koniec cytat "W kwestii Coutinho nie możesz mówić o kimś, kto jest tymczasowym rozwiązaniem. To jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i nie widzę go jako rozwiązanie na skrzydło. Perisic jest dobrym rozwiązaniem" a jak nazwać wypożyczonego piłkarza jak nie tymczasowe rozwiązanie? Perisić i Coutinho nie są dobrym rozwiązaniem tylko wynikiem paniki która wynikła na skutek nieudolność Brazzo.
03.09.2019 13:39
Bez przesady. Brazzo nie ma najlepszej prasy wśród kibiców i sam nie zaliczam się do jego fanów, ale obiektywnie w tych wypowiedziach nie ma niczego dziwnego czy ośmieszającego. Konkretne, rzeczowe wypowiedzi, dostosowane do punktu widzenia zapewne klubu.
03.09.2019 13:37
" .. Thiago może grać na 6 w wielkich meczach .. " - Nie wierzę że to powiedział.. Thiago nie powinien grać na 6 w wielkich meczach, tylko i wyłącznie Javi powinien tam grać.. szczególnie w wielkich meczach.
03.09.2019 13:29
Ale z drugiej strony nie możemy mieć w kadrze tylko topowych piłkarzy.

... oraz :

W ostatnich dwóch latach dostrzegliśmy, że ta centralna pozycja zapewnia stabilność i gwarantuje sukces, jeśli jest dobrze obsadzona.


Dziękuję. Podsumował.
03.09.2019 12:48
Fan: dobitnie pokazało jaki wytrawny gracz z niego jest na rynku transferowym. Mam nadzieje ze po tym sezonie lub w trakcie zostanie zastąpiony kimś który godnie będzie sprawował ten urząd.
03.09.2019 12:44
Z którym konkretnie fragmencie się ośmiesza?
03.09.2019 12:44
Musi, musi zwłaszcza jak uświadamia sobie jaki amator jest na tym stanowisku.
03.09.2019 12:42
Żałosny gość, niech on się nie ośmiesza i po prostu zamilknie.
03.09.2019 12:27
Wypowiedzi na najwyższym poziomie i nie wiem na jakiej planecie on żyje...FCBM!

reklama