Brazzo: Choupo znów zagrał dobry mecz

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że w ostatnich dniach jednym z bohaterów Bayernu Monachium jest 33-letni Eric Maxim Choupo-Moting.

Kameruńczyk otrzymał szansę gry od samego początku nie tylko w meczu z Freiburgiem, ale i również z Augsburgiem – w obu tych spotkaniach 33-latek pokazał się z bardzo dobrej strony i zaliczył udział przy 6 z 10 bramek monachijczyków (3 trafienia i 3 asysty).

Po zakończeniu wczorajszego starcia z augsburczykami w Pucharze Niemiec, na temat wygranej i awansu FCB wypowiedział się Hasan Salihamidzic, który odniósł się także do osoby Erica Maxima Choupo-Motinga.

− Pierwsze dziesięć minut było trudne, później było już ok. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej. Choupo znów zagrał dobry mecz. To dla nas ważne, aby wykorzystywać okazje – powiedział Salihamidzic.

− Czy był to najważniejszy mecz przed Mundialem? W zasadzie nie pomyślałem o tym w ten sposób. Zdecydowanie był to jeden z bardzo ważnych meczów. Postaraliśmy się i zagraliśmy swoje – podsumował Hasan Salihamidzic.

Swojego następnego rywala w Pucharze Niemiec piłkarze Bayernu poznają w najbliższą niedzielę – dokładnie o 19:15 odbędzie się losowanie par 1/8 finału rozgrywek DFB Pokal. Niebawem wrzucimy również pełną rozpiskę i zespoły, które się zakwalifikowały.

Źródło: AZ / Sport1