DieRoten.pl
Reklama

Bono wyobraża sobie transfer do Bayernu

fot. Fotolia
Reklama

Odkąd tydzień temu potwierdzono, że poważnej kontuzji doznał Manuel Neuer, w mediach co chwilę możemy przeczytać o kolejnych doniesieniach związanych z następcą 36-latka.

Tym razem kolejne informacje przedstawili dziennikarze niemieckiego „TZ”, którzy podkreślają, że jednym z potencjalnych kandydatów do zastąpienia kapitana bawarskiego klubu jest Bono, czyli bramkarz marokańskiej reprezentacji narodowej.

Dziennikarze Manuel Bonke oraz Philipp Kessler donoszą, że Oliver Kahn jest pod wielkim wrażeniem występów golkipera na trwającym w Katarze mundialu. Mówi się, że prezes traktuje zawodnika Sevilli jako jedną z opcji, na wypadek gdyby nie udało się skrócić wypożyczenia Alexandra Nuebela.

Sam 31-latek bardzo dobrze potrafi zaś wyobrazić sobie przenosiny na Allianz Arenę, zwłaszcza że w dzieciństwie był wielkim fanem bawarskiego klubu. Nie ulega jednak wątpliwości, że potencjalny transfer wiązałby się z niemałym wydatkiem, albowiem Hiszpanie mają być skłonni do rozmów zaczynając od 20 milionów euro.

Za pozyskaniem Bono przemawia jednak fakt, że w przeciwieństwie do Nuebela, jest on w stanie pogodzić się z rolą rezerwowego i walczyć o miejsce w składzie, kiedy już do pełnej sprawności powróci Manuel Neuer. Zaletą tego transferu jest również to, że Marokańczyk nie miałby jakichkolwiek problemów z komunikacją z obrońcami, albowiem płynnie mówi po francusku, hiszpańsku oraz angielsku.

2 miliony euro za Nuebela?

Jeśli zaś mowa o Nuebelu, to AS Monaco ma żądać około 2 milionów euro z tytułu skrócenia wypożyczenia bramkarza o pół roku. W najbliższych dniach należy spodziewać się większego ruchu i kolejnych działań „Bawarczyków” w kierunku znalezienia nowego bramkarza. Mówi się, że sam Salihamidzic chciałby do 3 stycznia (początek przygotowań FCB do rundy wiosennej) rozwiązać sprawę zmiennika Neuera.

Źródło: TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...