DieRoten.pl
Reklama

Boateng ponownie pod skrzydłami Kovaca?

fot.
Reklama

Po zakończeniu tego sezonu, z ekipą rekordowego mistrza Niemiec pożegna się kilku zawodników. Wśród nich możemy wymienić przede wszystkim Jerome'a Boatenga.

Póki co nie wiadomo jaki kierunek obierze sobie rosły stoper. W ostatnich dniach i tygodniach pojawiło się wiele plotek, które sugerują, że Niemiec budzi spore zainteresowanie wśród wielu klubów z całej Europy.

Tym razem francuski „France Football” donosi, że AS Monaco uważnie przygląda się sytuacji i jest gotowe zatrudnić Jerome’a Boatenga, który będzie do wyciągnięcia na zasadzie wolnego transferu. Głównym zwolennikiem tego ruch ma być nie kto inny, a Niko Kovac, który pracował wcześniej w Bayernie.

Chorwat pragnie, aby defensor wniósł więcej doświadczenia do linii obrony francuskiego klubu. Możliwość gry w Monaco ma być również interesująca dla samego zawodnika, zwłaszcza że monakijczycy mają spore szanse na grę w rozgrywkach Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

Mistrz Świata z 2014 roku ma oczekiwać 3-letniego kontraktu i choć problemem może być jego pensja (obecnie inkasuje w Monachium około 12 mln € rocznie), to niewykluczone, że stoper byłby skłonny zgodzić się na obniżkę wynagrodzenia.

Tottenham lub MLS jako inne kierunki?

Z kolei niemiecki dziennik „Bild” utrzymuje, że Boateng znajduje się na szczycie listy życzeń Tottenhamu. Ponadto Jerome nie wyklucza też wyjazdu za Ocean i możliwości gry w Major League Soccer (Stany Zjednoczone).

 

Źródło: France Football / Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...