DieRoten.pl
Reklama

Blind: W Bayernie widać silną spójność

fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com
Reklama

W trakcie zimowego okienka transferowego, do klubu ze stolicy Bawarii trafiło trzech nowych graczy – Daley Blind, Yann Sommer oraz Joao Cancelo.

Jeśli mowa o Daleyu Blindzie, to Holender został pozyskany na zasadzie wolnego transferu (pod koniec 2022 roku jego umowa z Ajaxem została rozwiązana) i podpisał kontrakt do końca czerwca bieżącego roku.

Niedawno holenderski defensor udzielił obszernego wywiadu dla klubowego magazynu „51”, w którym to odniósł się między innymi do swoich początków i przyjęcia w drużynie rekordowego mistrza Niemiec. 33-latek podkreślił, że od razu mógł poczuć wyjątkową atmosferę i spójność w zespole FCB.

− Sytuacja była dla mnie nieco inna, ponieważ miałem Matthijsa de Ligta, Ryana Gravenbercha i Noussaira Mazraoui z naszego wspólnego czasu w Ajaxie jako punkty kontaktowe. Ponadto Sane grał dla Man City, więc również go znałem – powiedział Blind.

− Od pierwszego dnia czułem tutaj w Bayernie szczególną atmosferę. Zauważasz silną spójność w tym zespole. Na przykład siedzę obok Thomasa w szatni. On strasznie dużo mówi i zdecydowanie jest facetem, który ułatwia życie każdemu nowemu – dodał.

− Joshua Kimmich wysłał mi wiadomość zaraz po moim pierwszym meczu, co uznałem za bardzo miły gest. Wszyscy sprawiają, że od początku czujesz się dobrze w tej drużynie, to coś specjalnego! – podsumował Daley Blind.

Na ten moment, Daley Blind od momentu swojego transferu na Allianz Arenę, miał okazję rozegrać łącznie 5 spotkań dla bawarskiego klubu, spędzając na boiskach łącznie 157 minut (Bundesliga oraz Puchar Niemiec).

Źródło: FCB / 51
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...