DieRoten.pl
Reklama

Blind: Nie cieszyłem się czasem jako zawodnik w Bayernie

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Zimą 2023 roku w ramach zimowego okienka transferowego, klub ze stolicy Bawarii zdecydował się pozyskać kilku zawodników do pierwszej drużyny.

Wśród tych zawodników mogliśmy wyróżnić Daleya Blinda, który wcześniej występował w Ajaxie. Holender trafił do FCB na zasadzie wolnego transferu i związał się z monachijczykami kontraktem do końca czerwca 2023 roku.

Ostatecznie Holender nie otrzymał nowej umowy i na początku lipca przeniósł się do hiszpańskiej Girony. Z kolei dziś 33-latek udzielił obszernego wywiadu dla „The Athletic”, w którym to odniósł się do tematu przenosin oraz gry dla bawarskiego klubu.

− Girona chciała mnie, zanim przeszedłem do Bayernu. W tym momencie miałem trudności z Ajaxem, więc odszedłem do Bayernu. Wcześniej chętna była Girona, Antwerpia i kilka innych zainteresowanych klubów. Zainteresowanie z Monachium pojawiło się jednak bardzo niespodziewanie – uznałem to za świetną okazję – powiedział Blind.

− Nie cieszyłem się czasem spędzonym w Monachium jako zawodnik, ale cieszyłem się nim jako ktoś, kto kochał piłkę nożną. Uczyłem się od Kimmicha i Mullera o tym, jak trenowali, od Nagelsmanna o tym, jak prowadził zespół – dodał.

− Starałem się uczyć od nich, a nie jęczeć, bo nie grałem (…). Po wygaśnięciu umowy z Bayernem pojawiła się oferta od Girony. Jak dotąd nie żałuję, że wybrałem ten klub – podsumował Daley Blind.

W trakcie swojej półrocznej przygody z ekipą rekordowego mistrza Niemiec, Daley Blind miał okazję wystąpić w 5 meczach o stawkę (spędził na boiskach 157 minut) oraz zdobyć mistrzostwo kraju.

Źródło: The Athletic
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...