DieRoten.pl

Blind: Nie cieszyłem się czasem jako zawodnik w Bayernie

28.09.2023, 11:10:06
vitaliivitleo / Photogenica

Zimą 2023 roku w ramach zimowego okienka transferowego, klub ze stolicy Bawarii zdecydował się pozyskać kilku zawodników do pierwszej drużyny.

Wśród tych zawodników mogliśmy wyróżnić Daleya Blinda, który wcześniej występował w Ajaxie. Holender trafił do FCB na zasadzie wolnego transferu i związał się z monachijczykami kontraktem do końca czerwca 2023 roku.

Ostatecznie Holender nie otrzymał nowej umowy i na początku lipca przeniósł się do hiszpańskiej Girony. Z kolei dziś 33-latek udzielił obszernego wywiadu dla „The Athletic”, w którym to odniósł się do tematu przenosin oraz gry dla bawarskiego klubu.

− Girona chciała mnie, zanim przeszedłem do Bayernu. W tym momencie miałem trudności z Ajaxem, więc odszedłem do Bayernu. Wcześniej chętna była Girona, Antwerpia i kilka innych zainteresowanych klubów. Zainteresowanie z Monachium pojawiło się jednak bardzo niespodziewanie – uznałem to za świetną okazję – powiedział Blind.

− Nie cieszyłem się czasem spędzonym w Monachium jako zawodnik, ale cieszyłem się nim jako ktoś, kto kochał piłkę nożną. Uczyłem się od Kimmicha i Mullera o tym, jak trenowali, od Nagelsmanna o tym, jak prowadził zespół – dodał.

− Starałem się uczyć od nich, a nie jęczeć, bo nie grałem (…). Po wygaśnięciu umowy z Bayernem pojawiła się oferta od Girony. Jak dotąd nie żałuję, że wybrałem ten klub – podsumował Daley Blind.

W trakcie swojej półrocznej przygody z ekipą rekordowego mistrza Niemiec, Daley Blind miał okazję wystąpić w 5 meczach o stawkę (spędził na boiskach 157 minut) oraz zdobyć mistrzostwo kraju.

źródło: The Athletic

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)29.09.2023 01:39
Z całym szacunkiem do tego pana ja osobiście nie uznaję go nawet w kryteriach piłkarzy Bayernu to dla mnie taki hm … turysta … niby na chwilę był ale w sumie nikt nie wie po co , zaraz pojechał raczej już nie wróci … turnus jak każdy inny ;)
29.09.2023 01:38
Z całym szacunkiem do tego pana ja osobiście nie uznaję go nawet w kryteriach piłkarzy Bayernu to dla mnie taki hm … turysta … niby na chwilę był ale w sumie nikt nie wie po co , zaraz pojechał raczej już nie wróci … turnus jak każdy inny ;)
28.09.2023 21:25
Będziesz Legendą klubu chłopie ;) Szarpałes jak Bamber pole ;)
28.09.2023 13:17
Patrząc na to ile dał Bayernowi to rzeczywiście mógł wcześniej iść do Girony.
#MiaSanMia
28.09.2023 12:52
no tak średnio bym powiedział... tak średnio
28.09.2023 12:37
Mało grał i pewnie dlatego.