DieRoten.pl
Reklama

Bild: Ortega może trafić do Bayernu za 5 mln €

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Choć jeszcze kilka tygodni temu Bayern był całkowicie przeciwny wypożyczeniu Alexa Nuebela, to obecnie sprawy uległy zmianie i 24-latek może zmienić otoczenie klubowe.

Pewnym jest, że Manuel Neuer w żadnym wypadku nie zamierza dobrowolnie rezygnować z jakiegokolwiek spotkania, dlatego też wypożyczenie (najlepiej 2-letnie) wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla Alexa Nuebela. Dziennik „Bild” donosi, że usługami młodego golkipera od dawna interesuje się AS Monaco oraz OSC Lille.

Aby jednak wypożyczenie było możliwe, monachijczycy muszą znaleźć nowego bramkarza, który pełniłby rolę numeru dwa.

Kierunek Bielefeld?

Według dziennikarzy wspomnianego wyżej źródła, głównym kandydatem ma być Stefan Ortega z Arminii Bielefeld. 28-latek kosztowałby około 5 milionów euro. W Monachium golkiper mógłby liczyć na 2-letni kontrakt, na mocy którego zarabiałby rocznie około 2 milionów euro.

Niemniej jednak niedawny telefon Koepke (trener bramkarz w kadrze Niemiec) i zaproponowanie Ortedze roli rezerwowego (czwartego) GK na wypadek kontuzji któregoś z trzech głównych bramkarzy sprawiły, że Niemiec zaczął zastanawiać się nad wyborem Bayernu.

Mówi się, że Stefan posiada także oferty gry z innych klubów, gdzie mógłby liczyć na regularną grę, dzięki czemu jego szanse na powołanie do reprezentacji narodowej byłby zdecydowanie większe. Niemniej jednak 28-latek byłby chętny na przenosiny na Allianz Arenę, o czym też wspomniał niedawno w rozmowie dla „Sport1”.

− Bayern to jeden z najlepszych klubów na świecie. Głupotą byłoby powiedzieć, że nie jest to interesujące − powiedział Ortega.

Nie dla Ulreicha

Spekuluje się, że Bayern ma także inne opcje na widoku, niż tylko Stefana Ortegę. Do klubu mógłby wrócić Sven Ulreich, który niedawno rozwiązał kontrakt. Niemniej jednak rozwiązanie umowy z HSV nie ma nic wspólnego z FCB. Niemiec może wrócić do Bundesligi lub udać się za granicę.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...