DieRoten.pl

Bild: Ortega może trafić do Bayernu za 5 mln €

08.06.2021, 19:12:05
Ł. Skwiot

Choć jeszcze kilka tygodni temu Bayern był całkowicie przeciwny wypożyczeniu Alexa Nuebela, to obecnie sprawy uległy zmianie i 24-latek może zmienić otoczenie klubowe.

Pewnym jest, że Manuel Neuer w żadnym wypadku nie zamierza dobrowolnie rezygnować z jakiegokolwiek spotkania, dlatego też wypożyczenie (najlepiej 2-letnie) wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla Alexa Nuebela. Dziennik „Bild” donosi, że usługami młodego golkipera od dawna interesuje się AS Monaco oraz OSC Lille.

Aby jednak wypożyczenie było możliwe, monachijczycy muszą znaleźć nowego bramkarza, który pełniłby rolę numeru dwa.

Kierunek Bielefeld?

Według dziennikarzy wspomnianego wyżej źródła, głównym kandydatem ma być Stefan Ortega z Arminii Bielefeld. 28-latek kosztowałby około 5 milionów euro. W Monachium golkiper mógłby liczyć na 2-letni kontrakt, na mocy którego zarabiałby rocznie około 2 milionów euro.

Niemniej jednak niedawny telefon Koepke (trener bramkarz w kadrze Niemiec) i zaproponowanie Ortedze roli rezerwowego (czwartego) GK na wypadek kontuzji któregoś z trzech głównych bramkarzy sprawiły, że Niemiec zaczął zastanawiać się nad wyborem Bayernu.

Mówi się, że Stefan posiada także oferty gry z innych klubów, gdzie mógłby liczyć na regularną grę, dzięki czemu jego szanse na powołanie do reprezentacji narodowej byłby zdecydowanie większe. Niemniej jednak 28-latek byłby chętny na przenosiny na Allianz Arenę, o czym też wspomniał niedawno w rozmowie dla „Sport1”.

− Bayern to jeden z najlepszych klubów na świecie. Głupotą byłoby powiedzieć, że nie jest to interesujące − powiedział Ortega.

Nie dla Ulreicha

Spekuluje się, że Bayern ma także inne opcje na widoku, niż tylko Stefana Ortegę. Do klubu mógłby wrócić Sven Ulreich, który niedawno rozwiązał kontrakt. Niemniej jednak rozwiązanie umowy z HSV nie ma nic wspólnego z FCB. Niemiec może wrócić do Bundesligi lub udać się za granicę.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama09.06.2021 09:03
Dokładnie tak jak poprzednicy...nie widzę sensu sprowadzania nowego bramkarza za 5mln. Manu gra wszystko, Alex w pogotowiu, a jeśli pójdzie na wypożyczenie to co najwyżej Sven za free na ławeczkę.
09.06.2021 08:54
Na razie jeszcze ani euro za niego nie daliśmy, spokojnie. Ale fakt - gdyby taki ruch zaistniał, byłby po prostu... idiotyczny (raz że niepotrzebnie wydane pieniądze, dwa że pozycja bramkarza jest chyba ostatnią którą powinniśmy starać się uzupełnić itd.).
09.06.2021 08:49
Wg mnie za dobry i za drogi jak na rezerwowego. Nie rozumiem, czemu nie można ściągnąć Svena za darmo, który naprawdę dobrze spełniał swoją rolę przez lata...
09.06.2021 01:53
Według mnie brak logiki w takim ruchu.
08.06.2021 23:19
A niby mamy kłopot bogactwa!!
08.06.2021 22:43
Jest Hofmann, wraca Fruchtl czyli spokojnie mogą być bramkarzami numer "2" skoro Manu musi wszystko grać. No ale wolimy dać 5 mln € gdzie podczas tego okienka liczymy każde € bo nie możemy sobie za dużo pozwolić.
08.06.2021 21:34
ciąg dalszy zabawy pt. "kto bogatemu zabroni marnowania pieniędzy"
08.06.2021 21:23
Jeśli 2 bramkarz nie ma i tak nic grać to jaka jest logika żeby ściągać bramkarza za 5 mln jak można lubiącego ławkę w Monachium Ulreicha za darmo. Nie widzę w tym sensu.
08.06.2021 20:38
Nuebel napewno musi zostać wypożyczony na 2 sezony do słabszego klubu gdzie będzie grał. Lille byłoby na tą chwile idealne bo sprzedali swojego bramkarza nr 1 do Ac Milan i Niemiec z marszu byłby absolutnym numerem 1. Do tego Lille gra w LM, więc lepiej trafić nie może. Niech tam idzie jak najszybciej i nawet do pensji możemy mu dopłacać....
Zmiennik dla Manu - zarówno Ortega jak i Sven to dobra opcja chociaż wolałbym Ulreicha. Widze jeszcze jedną opcje - wypożyczenie na 2 sezony jakiego starszego bramkarza, który jest już teraz nr 2 w silnym klubie jak np. Sergio Rico (PSG), David Ospina (Napoli). Bez klubu od lipca jest też Tomas Vaclik (ex Sevilla).