Bild ocenił zawody w Monachium

Niestety, ale nie tak miało to wyglądać... Bayern Monachium przegrał swój pierwszy oficjalny mecz o stawkę w sezonie 2023/2024.

Po serii dobrych występów w ramach przygotowań do nowego sezonu 2023/24, wczoraj późnym wieczorem podopieczni trenera Thomasa Tuchela spisali się wręcz fatalnie i ponieśli zasłużoną porażkę 0:3 z RB Lipsk.

Podczas gdy pierwsze 45 minut zakończyło się prowadzeniem RBL 2:0, to w drugiej połowie Timo Werner i spółka zdołali jeszcze zdobyć jednego gola. Co do listy strzelców, to hat-tricka zdobył świetnie dysponowany w tym pojedynku Dani Olmo.

Nikogo nie powinno więc dziwić, że Hiszpan został wybrany piłkarzem meczu przez dziennikarzy ,,Bilda''. Ponadto zawodnik klubu z Saksonii otrzymał notę 1 (jako jedyny gracz na boisku)

Jeśli natomiast mowa o monachijczykach, to najwyżej oceniani (w skali niemieckiej) zostali Leroy Sane, Kim Min-jae, Sven Ulreich, Kingsley Coman oraz pozyskany wczoraj Harry Kane – każdy z nich otrzymał 3. Jak z kolei oceniono innych? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Bayern: Ulreich 3, Pavard 4, Upamecano 5, de Ligt 5, Davies 5, Laimer 4, Kimmich 5, Musiala 4, Sane 3, Gnabry 4, Tel 5, Min-jae 3, Coman 3, Mazraoui 4, Kane 3, Goretzka -.

Lipsk: Blaswich 2, Henrichs 2, Simakan 4, Orban 2, Raum 2, Schlager 2, Seiwald 4, Simons 2, Olmo 1, Openda 3, Werner 4, Poulsen 3, Sesko 2, Carvalho -, Forsberg -, Klosternann -.