DieRoten.pl
Reklama

Bild: Mueller lada dzień z umową do 2025 roku!

fot.
Reklama

Jeśli najnowsze doniesienia prasowe okażą się prawdziwe, to lada dzień nowy kontrakt otrzyma jeden z trzech głównych liderów klubu ze stolicy Bawarii.

Będąc dokładniejszym mowa o Thomasie Muellerze, którego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku. Warto przy okazji nadmienić, iż Niemiec gra w Bayernie już od lata 2000 roku!

Rozmowy z agentem wychowanka bawarskiego klubu ruszyły stosunkowo niedawno, bo na początku kwietnia, ale niemiecki „Bild” potwierdza ostatnie wypowiedzi szefów, że wkrótce 32-latek przedłuży swoją umowę z ekipą rekordowego mistrza Niemiec o kolejne dwa lata, czyli do 30 czerwca 2025 roku!

Przy okazji wczorajszego spotkania z Arminią Bielefeld (3:0 dla FCB), na temat swojej przyszłości wypowiedział się sam zainteresowany. Ponadto w programie „Doppelpass” pozytywnie w tej sprawie wypowiedział się także prezes Bayernu – Oliver Kahn.

Tak naprawdę nie ma nic do ogłoszenia. Prowadzimy dobre rozmowy, dobrą wymianę. Chcą tego obie strony. Wierzę, że w końcu uda się znaleźć rozwiązanie. Ale jak, kiedy, gdzie – dowiecie się niebawem – odpowiedział tajemniczo Mueller.

W przypadku Thomasa jestem bardzo, ale bardzo pewny, że będziemy mogli coś ogłosić w stosunkowo krótkim czasie. Jesteśmy też w bardzo dobrej wymianie z Manuelem – skomentował Oliver Kahn.

Niemniej jednak niemieccy dziennikarze są przekonani, że lada dzień Thomas otrzyma nowy kontrakt. Niewykluczone, że Niemiec będzie mógł również liczyć na małą podwyżkę (obecnie zarabia nieoficjalnie około 20 milionów euro rocznie).

Thomas Mueller

32-latek to żywa legenda i ikona bawarskiego klubu. Thomas swoją karierę w Bayernie rozpoczął dokładnie 1 lipca 2000 roku, kiedy to trafił do szkółki FCB z młodzieżowego zespołu TSV Paehl. W kolejnych latach Mueller stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia, po czym w 2008 roku włączono go do drugiej drużyny.

Swój debiut w pierwszym zespole zaliczył dokładnie 15 sierpnia 2008, kiedy to monachijczycy zremisowali 2:2 z Hamburgerem SV. Od tamtej pory rozegrał już 623 spotkania, zaś jego dorobek robi przeogromne wrażenie:

− 623 spotkania
− 226 bramek i 241 asyst
− 10x mistrz Niemiec
− 7x Superpuchar Niemiec
− 6x Puchar Niemiec
− 2x Liga Mistrzów
− 2x Klubowe Mistrzostwa Świata
− 2x Superpuchar Europy

Źródło: Bild / Kicker
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...