DieRoten.pl

Bild: Martinez i Alaba wykonali już pożegnalną sesję zdjęciową

16.04.2021, 10:11:53
FotoOlimpik

Choć do otwarcia letniego okienka transferowego pozostało jeszcze wiele tygodni, to znamy już kilka ruchów Bayernu w przypadku nadchodzącego sezonu 2021/22.

Jakiś czas temu oficjalnie potwierdzono, że do Bayernu trafi Dayot Upamecano, zaś tydzień temu Michael Reschke potwierdził doniesienia prasowe odnośnie zakontraktowania przez bawarski klub Omara Richardsa z Reading.

Jeśli natomiast mowa o pożegnaniach, to pewnym jest, że z Monachium odejdą (na ten moment) David Alaba oraz Jerome Boateng, których umowy wygasają wraz z końcem bieżącego sezonu. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku Javiego Martineza, który więcej niż pewne opuści FCB…

Mistrzowie Niemiec co prawda nie potwierdzili odejścia Hiszpana, ale niedawne doniesienia prasowe jasno sugerują, że weteran „Gwiazdy Południa” zmieni otoczenie klubowe (póki co nie znamy potencjalnego kierunku).

Jak poinformował niemiecki dziennik „Bild”, zarówno Alaba, jak i Martinez wzięli udział w pożegnalnej sesji zdjęciowej, podczas której zostali sfotografowani z trofeami, które zdobyli razem z „Bawarczykami” (na wzór Robbena, Ribery’ego, Rafinhii i innych byłych graczy).

Podczas gdy Austriak ma trafić do Realu, to w przypadku Hiszpana pod uwagę ma być branych kilka kierunków – mowa między innymi o powrocie do Bilbao lub kontynuowaniu kariery za Oceanem w Major League Soccer (USA).

źródło: Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama16.04.2021 20:45
szkoda,że gdy będą schodzić z boiska ostatni raz w naszych barwach to kibice ich nie będą żegnać:-/
16.04.2021 17:59
Wszystkim trzem trzeba podziękować za lata gry u nas, za trofea które pomogli nam zdobyć i życzyć powodzenia!!
16.04.2021 17:52
Całej trójce należy się ogromny szacunek. Mimo tego syfu z kontraktem Alaby to jest to żywa legenda Bayernu. Podobnie jak Javi i Jerome. Wielka szkoda że to się kończy ale wszystko się kiedyś musi skończyć. Manu Thomas Lewy też nie bedą grać wiecznie. Niestety są następni w kolejce...
16.04.2021 12:19
Jak Javi'ego i Boatenga trochę szkoda tak Alaba zachował się obrzydliwie i niech leci do Madrytu.
Jednak za ich osiągnięcia w barwach FCB mimo wszystko należy im się ogromny szacunek.
Czyli tak, przyjdzie Upamecano na środek obrony, Richards na lewą obronę a co z środkiem pola? Będzie ten Neuhaus? Byłoby super, bo pomimo sporych kosztów młody Niemiec jest warty takich pieniędzy.
#MiaSanMia
16.04.2021 11:24
Oj będę tęsknić za Javim, super gościu
16.04.2021 10:50
Wzruszył mnie gest Księcia!
16.04.2021 10:14
Martinez szkoda ale nie ma dla ciebie miejsca w składzie ale zawsze będziesz w moim serduszku


Alaba tu idź fo tego realu jak najszybciej mamy lepszego i młodszego zawodnika na twoje miejsce

Powodzenia javi :)