DieRoten.pl

Tego lata w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec doszło do kilku zmian personalnych. Jak już dobrze wiemy z klubu odszedł między innymi Jerome Boateng.

reklama

Umowa niemieckiego stopera nie została przedłużona i wygasła z dniem 30 czerwca 2021 roku. Choć w ostatnich miesiącach pojawiło się sporo głosów, że Bayern powinien był dać nowy kontrakt Boatengowi, to ostatecznie bossowie bawarskiego klubu nie zdecydowali się na taki ruch.

Jakiś czas później światło dziennie ujrzało kilka spraw, które miały przesądzić o tym, że Jerome nie został na dłużej. Koniec końców po wielu tygodniach oczekiwania, defensor ostatecznie znalazł nowego pracodawcę w Ligue 1 – mowa o klubie Olympique Lyon.

Póki co 33-latek wystąpił w 5 oficjalnych meczach o stawkę dla OL. Choć na oceny jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, to zdaniem licznych ekspertów, Boa z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej, zaś jego dobre występy i rosnąca forma nie pozostają niezauważone.

Jak informuje dziennik „Bild”, Boateng odbył niedawno rozmowę z Hansim Flickiem, który rozmawiał z nim na temat możliwego powrotu do kadry narodowej Niemiec.

Dziennikarze donoszą, że póki co Jerome nie wróci do „Die Mannschft”, co zostało wspólnie ustalone z nowym selekcjonerem. Trener ustalił jednak ze stoperem, że ten musi najpierw uporządkować swoje prywatne sprawy i zadomowić się w Lyonie. Mimo wszystko powrót do reprezentacji w przyszłości nie jest wcale wykluczony.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama16.10.2021 11:17
Z Lucasem sprawa jest dyskusyjna. Ale pozostała trójka, to przy całym szacunku dla Javiego, nie ma co się dziwić...
06.10.2021 14:44
@josh1982 Lucas, Roca, Martinez czy... Dantas pewnie mieliby inne zdanie.
06.10.2021 14:02
Flick nikogo nie skreśla.
06.10.2021 10:20
Boa to już chyba nie na reprezentację
06.10.2021 10:08
@tapczan Ale tak czy tak Flick jest nieracjonalny w kwestii środka obrony. Ilość bramek jaką traciliśmy za jego kadencji, a Nagelsmana to niepodważalny fakt. Można chwalić Flicka za zarządzanie drużyną, grę ofensywną ale na defensywie to on hu.. się zna.
06.10.2021 09:53
Za chwilę pewnie Flick wypowie się, że żadnej rozmowy nie było, podobnie jak było przy rzekomej konsultacji wyboru Lyonu.