DieRoten.pl

Grający na skrzydle Ivan Perisic jest jednym z trzech zawodników w obecnej kadrze Bayernu Monachium, który przebywa w zespole na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Choć w przypadku Alvaro Odriozoli i Philippe Coutinho ich przyszłość w Monachium jest już niemalże przesądzona, to w przypadku Chorwata wiele wskazuje jednak na to, że zostanie on wykupiony przez monachijczyków.

Kwestią otwartą pozostaje mimo wszystko kwota odstępnego, jaką mistrzowie Niemiec będą musieli przelać na konto Interu. Najnowsze informacje w sprawie przyszłości wicemistrza Świata z 2018 roku przedstawił znany nam wszystkim niemiecki dziennik „Bild”.

Według dziennikarzy kryzys spowodowany pandemią koronawirusa wpłynął znacząco na obecne ceny transferów – nie inaczej jest w przypadku Ivana Perisica. Termin decyzji w sprawie wykupu skrzydłowego za ustalone wcześniej 20 milionów euro wygasł w ubiegłym tygodniu.

Mimo wszystko jak mogliśmy się dowiedzieć z opublikowanego raportu, „Bawarczycy” mieli poprosić Włochów o wydłużenie tego terminu. Co więcej klub ze stolicy Bawarii będzie również chciał wynegocjować niższą opłatę za chorwackiego zawodnika.

„Bild” podkreśla jeszcze, że wielkim zwolennikiem pozostania 31-latka na dłużej w Monachium jest trener Hansi Flick, niezależnie od tego czy latem do zespołu rekordowego mistrza Niemiec trafi Leroy Sane.

Warto wspomnieć, że w ubiegłą niedzielę Ivan powrócił do gry po wielotygodniowej przerwie spowodowanej poważną kontuzją kostki. Ogółem rzecz biorąc od momentu rozpoczęcia swojej przygody z Bayernem, Perisic miał udział przy 13 golach FCB (5 bramek i 8 asyst) w 23 meczach.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)

reklama23.05.2020 09:41
Skoro przyjdzie tylko Sane - jeśli w ogole, to ma to jakis sens, choć ja wolałbym kogoś młodego, perspektywicznego.
21.05.2020 22:06
Przecież wszystko jest proste jak świński ogon. Wszystko w naszych rękach, jeśli chcemy go mieć to tak będzie.
21.05.2020 12:42
Totalnie mnie to nie dziwi. Kadra każdego zespołu grającego na trzech frontach powinna być odpowiednio szeroka, a Perisic umożliwy rotację na skrzydle. Sprawdza się, nie narzeka.
21.05.2020 12:26
Wypożyczyć na kolejny sezon, a przy okazji dawać w nowym sezonie szanse Dajaku i/lub Meierowi.
21.05.2020 11:55
Wg mnie idealny jako zmiennik, a też da radę w razie co z najlepszymi.
21.05.2020 11:54
Szefowie Bayernu gadając o kryzysie dają podwyżkę 34-letniemu bramkarzowi, a potem targują się o każdy milion w sprawie wykupu młodszych zawodników pokazując innym klubom aroganckie podejście do obecnej sytuacji, że wszyscy mają obniżyć wymagania, bo Bayern chce kogoś kupić, a oni nie muszą.
21.05.2020 11:22
Do roli jaką ma pełnić Perisic jest jak najbardziej do zaakceptowania.
21.05.2020 11:17
Ciekawe czy jest jakaś alternatywa dla niego gdyby faktycznie Tottenham spróbował pokrzyżować te nasze plany i chciał go łyknąć.
21.05.2020 11:00
Jestem jak najbardziej za. Według mnie Ivan to naprawdę jest solidny zawodnik, który daje dużo drużynie biorąc pod uwagę to ile kosztuje. Jeśli dodatkowo nie narzeka na to, że jest rezerwowym to nie wiem, czy udałoby się znaleźć lepszego zawodnika do takiej roli.
Poza tym to Chorwat... do zawodników z tego kraju mieliśmy szczęście w ostatnich latach, no i ta waleczna bałkańska krew :D
21.05.2020 09:46