DieRoten.pl

Bild: Co czeka Bayern w przyszłości?

08.02.2021, 12:10:32
DieRoten.pl

Podobne artykuły

Niemiecki dziennik „Bild” postanowił przyjrzeć się z bliska sytuacji Bayernu Monachium i przedstawił potencjalne plany bawarskiego klubu na pięć najbliższych lat.

reklama

reklama

Wielu z nas zastanawia się, jak będzie wyglądać Bayern za 5 lat. Na pytanie to postanowili spróbować odpowiedzieć dziennikarze niemieckiego dziennika „Bild”, którzy przenalizowali plany związane między innymi z transferami, szkoleniem i promowaniem młodzieży czy składem zarządu.

Polityka transferowa klubu

W ostatnich latach Bayern pobił swój rekord, ściągając Lucasa Hernandeza za 80 mln €. Jednakże w wyniku pandemii, klub musi ostrożniej planować wydatki na transfery, zaś zakup za 100 mln € wydaje się bardzo odległy. Niewykluczone, że „Brazzo” będzie preferował w przyszłości modele związane z wypożyczeniem, aby ryzyko finansowe było jak najmniejsze.

Sportowe cele – pozostać w TOP 3 w Europie

Zdobycie potrójnej korony w 2020 roku sprawiło, że Bayern osiągnął swój największy sportowy cel wcześniej, niż się spodziewano. W kwestii dominacji FCB na krajowym podwórku nic jednak nie uległo zmianie i „Bawarczycy” w dalszym ciągu chcą kontynuować swoją drogę.

Co do areny międzynarodowej, to Oliver Kahn postawił sobie jasny cel – utrzymać klub w gronie TOP 3 w całej Europie, co będzie wiązało się z finansowym dotrzymaniem kroku klubom, którym przewodzą szejkowie i bogaci inwestorzy. Wielkim celem jest kolejna LM – najlepiej z kibicami na stadionach.

Finansowe cele

Kryzys wywołany pandemią sprawił, że Bayern stracił już około 100 milionów euro z powodu braku widzów na stadionach. W 2021 roku nie należy spodziewać się nowych rekordów finansowych, lecz kolejnych strat. Mimo wszystko w porównaniu do innych klubów, FCB znajduje się w bardzo dobrej pozycji, dzięki solidnemu zarządzaniu i stabilności finansowej. W Monachium nie muszą się martwić zbyt bardzo o przyszłość. Po pandemii celem ponownie będą kolejne rekordy ekonomiczne.

Allianz Arena

Na ten moment nie planuje się żadnych modernizacji Allianz Areny, zwłaszcza że dokonano jej w 2018 roku za około 10 mln €. Przy Saebener Strasse wybudowano z kolei nowe biuro, stołówkę oraz centrum medyczne. Co do Campusu – został on już w pełni spłacony.

Młodzież nadzieją FCB

Jamal Musiala: Młody pomocnik ma stać się nową twarzą Bayernu. Klub jest bardzo dumny, że posiada zawodnika o takim talencie w swoim Campusie.

Bright Arrey-Mbi: Defensor postrzegany jest jako jeden z największych talentów defensywnych. Stoper ma już na swoim koncie debiut w pierwszym zespole, zaś w niedalekiej przyszłości będzie krok po kroku wprowadzany do drużyny Hansiego Flicka.

Tanguy Nianzou: Podobnie jak Arrey-Mbi jest postrzegany jako wielki defensywny talent.

Torben Rhein: Klub ma wielkie nadzieje, co do 18-latka w środku pola. Niemiec dopiero co przedłużył umowę z Bayernem o rok i z czasem ma być wprowadzany do pierwszego zespołu FCB.

Lasse Guenther: Skrzydłowy już teraz jest porównywany do Arjena Robbena i jest uznawany za jeden z największych talentów w Campusie Bayernu.

Malik Tillman: Niemiec doznał w 2020 roku poważnej kontuzji, ale również wiąże się z nim spore nadzieje. Przed zerwaniem więzadła trenował i był częścią pierwszego zespołu.

W przypadku sektora młodzieżowego, monachijczycy pragną nie tylko promować swoją młodzież z Campusu, ale i również przyciągać do Bayernu innych utalentowanych graczy jak miało to miejsce w przypadku Sieba i Jastremskiego. Plan FCB zakłada też wypożyczanie młodych i utalentowanych piłkarzy do innych klubów, aby mogli się tam ogrywać (na jak najwyższym poziomie).

Zagrożenia, zmiana sponsora, zarząd i ultrasi

Bogate kluby finansowane przez szejków i bogatych inwestorów mogą się oddalić od innych ekip w Europie, co wpłynie na to, że wiele gwiazd może odejść z racji niskiej atrakcyjności Bundesligi. Z drugiej strony Bayern mimo kryzysu znajduje się w dużo lepszej sytuacji niż inne drużyny z europejskiego topu (jak np. Barcelona). W kwestii sponsorów – główną rolę nadal mają odgrywać Adidas, Audi i Allianz jako akcjonariusze (po 8,33% udziałów), zaś na koszulkach pozostanie Telekom. Ponadto umowa z Adidasem obowiązuje do 2030 roku.

Co do zarządu, to wszystko przebiega obecnie bezproblemowo. Oliver Kahn zastąpi Rummenigge w styczniu 2022 roku, zaś Hainer radzi sobie na stanowisku prezydenta bardzo dobrze. Z kolei Hasan Salihamidzic po pewnych problemach, w końcu ugruntował swoją pozycję. W kwestii ultrasów ich temat spadł na dalszy plan, ale mimo wszystko FCB pozostaje z nimi w nieustannym kontakcie i szuka ich opinii na różne tematy.

Powrót Lahma?

Jeśli mowa o przyszłości Bayernu i kierowniczych stanowiskach w FCB, nieustannie przewija się temat zatrudnienia legendarnych Philippa Lahma i Bastiana Schweinsteigera. Herbert Hainer liczy również, że Manuel Neuer i Thomas Mueller po zakończeniu karier, zostaną w klubie.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama08.02.2021 22:35
Szukanie napastnika pokroju Lewy ;) a nie ten młody co poszedł do Parmy ;)
08.02.2021 19:17
08.02.2021 17:47
Daje komentarz ale powiem szczerze że nie czytałem tego. Z całym szacunkiem dla autora ale każdy kto jest kibicem Bayernu nie musi tego czytać, on to wie!!:)
08.02.2021 17:16
Tyle pisania a wartości żadnej.
A jak widzę - wielki talent... następca... spore nadzieje... Nic tylko się uśmiechnąć.
08.02.2021 16:54
@dudzik7
Jest Fiete-Arp, chłop ma talent do śpiewania
08.02.2021 13:22
jest jeden problem,jak narazie nie widac następcy RL9 i tu powinni już sie rozglądać wśród młodzieży.
08.02.2021 12:23
Brzmi to realnie i raczej optymistycznie. Raczej zgadzałbym się z taką drogą obraną na przyszłość.