DieRoten.pl
Reklama

Bild: Bayern sfinalizował wypożyczenie Kuehna

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem drugą drużynę bawarskiego klubu wzmocni utalentowany i młody skrzydłowy, a będąc dokładniejszym Nicolas Kuehn.

Od kilku dni niemieckie i holenderskie media zgodnie informują o zainteresowaniu monachijczyków osobą utalentowanego Nicolas Kuehna, który w przeszłości występował w juniorskich zespołach Hannoveru 96 oraz RB Lipsk.

Z doniesień niemieckiego „Sport Bilda” możemy dowiedzieć się, że 20-latek przeszedł wczoraj testy medyczne w ośrodku bawarskiego klubu, zaś „Bawarczycy” doszli do porozumienia z zawodnikiem i Ajaxem. W grę wchodzi rzecz jasna wypożyczenie do końca sezonu.

Bardzo możliwe, że potwierdzenie tego transferu nastąpi jeszcze dziś, podobnie zresztą jak Alvaro Odriozoli. Mimo wszystko Christian Falk podkreśla, że mistrzowie Niemiec nie posiadają prawa do wykupu Kuehna z amsterdamskiego klubu.

Nicolas zasili szeregi drugiego zespołu, gdzie będzie chciał ustabilizować swoją formę, grając regularnie pod wodzą Sebastiana Hoenessa, z którym zna się bardzo dobrze z czasów wspólnej przygody w młodzieżówce RB Lipsk.

Kuehn może występować nie tylko na prawym skrzydle, ale i również na lewej stronie. Póki co w sezonie 2019/20 utalentowany skrzydłowy rozegrał dla Ajaxu U-21 17 spotkań, w których ustrzelił 3 bramki oraz zanotował 2 asysty. Warto wspomnieć, że w 2019 roku 20-latek został nagrodzony Złotym Medalem im. Fritza Waltera w kategorii U-19.  

Źródło: Falk / Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...